Vēsture

Reiz sen senos laikos 1960.gada septembrī Kaucmindes muižas kungu ēkā tika atvērts bērnudārzs 10 Saulaines bērniem.
Jau pēc trīs gadiem to pārveidoja par diennakts bērnudārzu 25 audzēkņiem, un vēl pēc gada atvēra mazbērnu grupu 20 mazuļiem.
Bērnudārza - mazbērnu novietnes 25.dzimšanas gadā pie mums viesojās Latvijas radio ļaudis un brīnījās: "Tik jauks bērnudārzs, bet bez vārdiņa?!" Tā, viņu pamudināti, izvēlējāmies pils apkārtnē ziedošās balti sārtās, izturīgās mārpuķītes vārdu.

Savu 30.dzimšanas dienu sagaidījām ar tikko iesvētītu sarkanbaltsarkano karogu, bet
nākošajā gadā draudzīgi rotaļājāmies ar visas pasaules latviešu bērniem 3x3
nometnē Kaucmindē.
Mārpuķītē divās grupās dzīves prasmes un vērtības apguva bērni no 1,5 līdz 7 gadu vecumam, un par viņu attīstību rūpējās 5 pedagogi, bet 6 darbinieku ziņā bija malkas krāšņu kurināšana un ēst gatavošana pils vecajā virtuvē.
Bijām lepni, ka rotaļājoties mācāmies un augam muižā, kurā senāk skolojušās visā pasaulē slavenās Kaucmindes mājturības skolas audzēknes.
Bet nāca citi laiki, Kaucmindes pili pārdeva un tā kļuva par privātīpašumu. Īpašnieku pamesta un laika zoba grauzta pils gāja bojā. Lielo un mazo mārpuķēnu dzīve ritēja gaidās...

Bet brīnumi notiek! Rundāles novada domes atbalstīti tikām pie jaunas un skaistas ēkas. Rundāles novada pirmsskolas izglītības iestādes „Mārpuķīte” jaunās ēkas būvniecība tika uzsākta 2009.gada maijā, bet atklāšanas svētkus svinējām 2010.gada 20.augustā.

Mārpuķēni ieskandināja bērnudārza 50. pirmo septembri jaunuzceltajās telpās.

 

Nedēļas tēma

Eko skolas aktivitātes Aktualitātes

Vēsture

Dokumenti Kontakti

 

 

Lapa atjaunota: 03.09.2019. 15:35
Eiropas Gada pašvaldība
Notikumu kalendārs

Lapā tiek izmantotas sīkdatnes, lai mēs varētu jums piedāvāt labāku saturu. Izmantojot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.
Labi Uzzināt vairāk