Bērsteles luterāņu baznīca

Bērsteles luterāņu baznīcai ir celta 17.gs.vidū. Gadskaitlis 1653, kas atrodams gan uz kanceles durvīm, gan uz vecākā zvana, liecina, ka tobrīd būvdarbi tuvojušies beigām.

1976. gadā Bērsteles baznīca tika nodota Rundāles pils muzejam, kas tur novietoja savu baznīcu mākslas priekšmetu krājumu. 1990. gadā baznīcu atkal pārņēma draudze, un tā paša gada Ziemassvētkos pēc vairāku gadu desmitu pārtraukuma notika pirmais dievkalpojums.

Bērsteles baznīcas novietojums ir ļoti īpatnējs, jo tā atrodas Bērsteles muižas pašā malā, toties pavisam blakus Svitenes muižas centram. Tas atbilda sākotnējai iecerei baznīcu celt Grothusu trīs lielo īpašumu vidū.

Baznīcai pilnā mērā piemīt 17.gs. Zemgales arhitektūras iezīmes: biezās sienas ar pusloka logiem, masīvais tornis ar piramīdveida jumtiņu, atsevišķi nodalītā poligonālā altārtelpa, ko ar draudzes telpu savieno masīva pusloka arka. Virs tās trīs logi ar lauku baznīcām neparasti rūpīgu izveidojumu vēlīnā manierisma gaumē- vidējo pārsedz gliemežvāka niša, malējos rotā joslas ar kvaderu uzlikumiem. Par retumu Kurzemes baznīcās uzskatāmas arī altārtelpas dzeltenās un zaļās glazētā māla flīzes, kas minētas 1696. gada inventārijā.

 

 

 

 

Atgriezties atpakaļ
Lapa atjaunota: 04.04.2019. 15:11
Eiropas Gada pašvaldība

Kalendārs

Lapā tiek izmantotas sīkdatnes, lai mēs varētu jums piedāvāt labāku saturu. Izmantojot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.
Labi Uzzināt vairāk