Materiāli tehnisko līdzekļu iegāde zivju resursu aizsardzības uzlabošanai Rundāles novada ūdenstilpēs

Valsts atbalsts zivsaimniecības attīstībai no Zivju fonda finanšu līdzekļiem

Projekta nosaukums: Materiāli tehnisko līdzekļu iegāde zivju resursu aizsardzības uzlabošanai Rundāles novada ūdenstilpēs

Projekta mērķis: Padarīt efektīvāku zivju resursu aizsardzību Rundāles novada ūdenstilpēs, īpaši Lielupes baseina upēs, kur notiek licencētā vimbu makšķerēšana.

Realizācija: no 2015.gada maija līdz septembrim

Apraksts:

Rundāles novadu šķērso ievērojamas ūdensteces ar saimnieciski nozīmīgām un makšķerēšanā iecienītām zivju un bezmugurkaulnieku sugām - vimbām, nēģiem, plaužiem, līdakām. Lielupes augštece, kā arī vairāku desmitu km garu upju - Īslīces, Svitenes, Plānītes un citu upju lejtecēm un ietekām Lielupē, kas veido blīvu tīklu novadā. Teritorijā izvietoti arī divi ap 10 ha platībā izveidoti šo upju uzpludinājumi, kā arī vairāki mazāki ūdens objekti.

Īpašu nozīmi makšķernieku vidē visas valsts mērogā ieguvušā vimbu licencētā makšķerēšana lielā mērā pārklājas Rundāles novada teritorijā. Licencētās makšķerēšanas laikā novadā rosās vairāki tūkstoši aktīvu makšķernieku, kurus nepieciešams turēt pie kārtības. Tāpēc ūdensteču un ūdenstilpju zivju resursu aizsardzībai pašvaldība pilnvarojusi divus pieredzējušus un aktīvus sabiedriskos vides inspektorus.

Projekta uzdevums: nodrošināt trūkstošo materiāli tehnisko bāzi, iegādājoties un pielietojot jauno un moderno inventāru un aprīkojumu malu zvejniecības apkarošanai, nelikumīgas zivju resursu ieguves pārkāpumu fiksēšanai un novēršanai.
Piemērots aprīkojums šīs problēmas risinājumam ir pret mehāniskiem bojājumiem drošs un pārvietojoties klusa PVC materiāla piepūšamā laiva ar akumulatora darbinātu elektrisko motoru, kas ļaus piekļūt nepamanītiem pārkāpējiem tieši pārkāpuma vietā. Lai pārvietotos lielākos attālumos, kas Lielupes gadījumā sasniedz pat 40 km attālumus, sekliem ūdeņiem piemērots būtu viegls mazjaudas (5zs) benzīna motors, ko iespējams savietot tandēmā ar elektromotoru. Uzdevumu risināt palīdzētu nakts redzamības optika, kā arī ūdens un triecienizturīga fotokamera, ar ko fiksēt pārkāpumus un pārkāpējus. Redzamības uzlabošanai noderētu jaudīgi prožektori, ko varētu barot gan benzīnmotora ģenerators, gan elektromotora akumulators.  

Projekts realizēts sadarbībā ar Bauskas mednieku un makšķernieku biedrību (BMMB), ko Rundāles novada dome pilnvarojusi organizēt vimbu licencēto makšķerēšanu. Paredzēts, ka BMMB, kas pašlaik koordinē sabiedrisko inspektoru un zemessargu darbu, rīkojot un nodrošinot reidus, arī izmantos iegādāto inventāru un aprīkojumu.

Zivju fonda piešķirta finansējuma apmērs: 7539,00 Euro; Bauskas mednieku un makšķernieku biedrības līdzfinansējuma daļa 976,44 Euro.

 

 

Atgriezties atpakaļ
Lapa atjaunota: 19.02.2016. 14:14
Eiropas Gada pašvaldība
Notikumu kalendārs

Lapā tiek izmantotas sīkdatnes, lai mēs varētu jums piedāvāt labāku saturu. Izmantojot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.
Labi Uzzināt vairāk