Lielupes atveseļošanas pasākumi – pakalpojumu un infrastruktūras izveide ūdens tūristiem

Projekta mērķis: iesaistīt Lielupei piegulošās pašvaldības un privātās personas (fiziskas un juridiskas) upes atveseļošanas pasākumos – attīstot ūdens tūrisma pakalpojumu infrastruktūru, tādējādi veicinot upes izmantošanu, ūdens aerāciju un upes atveseļošanos, trīs lauku partnerības - “Lauku partnerība “Lielupe”, biedrība “Pierīgas partnerība”, un “Bauskas rajona lauku partnerība” vienojušās kopēja projekta īstenošanā. 

Projekta īstenošana uzsākta 2018.gada 1.martā.

Projekta ieviesēji ir trīs lauku partnerības - “Lauku partnerība “Lielupe”, biedrība “Pierīgas partnerība”, un “Bauskas rajona lauku partnerība”. Ar to atbalstu Rundāles, Jelgavas, Ozolnieku, Bauskas un Babītes novada pašvaldībās jau šovasar aizsāksies virkne pasākumu, kas sniegs būtisku ieguldījumu Lielupes ūdens “iekustināšanai” (attīrīšanai).

Rīkojot kopīgus seminārus un veidojot dažādus forumus, iecerēts veicināt pašvaldību un Lielupes krastu īpašnieku sadarbību, lai kopīgiem spēkiem panāktu veiksmīgu Lielupes atveseļošanu. Lai attīrīšanas pasākumi noritētu veiksmīgāk, paredzēts piesaistīt hidrobiologu, kurš ieteiks efektīvākos un labākos upes attīrīšanas veidus. Tāpat sadarbības projekta ietvaros veidos jaunu tūrisma maršrutu, sekmēs jaunu tūrisma piedāvājumu veidošanu un izveidos interaktīvu vides objektu, kas simbolizēs Lielupes sākumu un ietvers informāciju par Lielupi.

Rundāles novada teritorijā projekta ietvaros paredzēts uzstādīt pontonu laipu pie Mežotnes pilskalna tā saucamajā Zemgales ostā, kā arī informatīvo stendu tūristiem.

Lielupe ir viena no Latvijas lielākajām upēm, tās garums 119 km, tai ir vairāk kā 250 pietekas, kuras, plūstot caur plašajām lauksaimniecības zemēm, nes uz Lielupi lauksaimniecības notekūdeņus. Īstenojot projektu “Lielupes atveseļošanas pasākumi – pakalpojumu un infrastruktūras izveide ūdens tūristiem”, ieguvēji būs gan piekrastes zemju īpašnieki, gan pašvaldības, gan Lielupes ūdens tūristi, gan sabiedrība kopumā, atveseļojoties Lielupei un Baltijas jūrai.

 

 

Atgriezties atpakaļ
Lapa atjaunota: 13.01.2020. 11:53
Eiropas Gada pašvaldība

Kalendārs

Lapā tiek izmantotas sīkdatnes, lai mēs varētu jums piedāvāt labāku saturu. Izmantojot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.
Labi Uzzināt vairāk