VII Zemgales stāstnieku festivāls “ Gāž podus Rundālē!

07.09.2018 - 08.09.2018 Pilsrundāle

Rundāles novadā no 7. – 8. septembrim notiks VII Zemgales stāstnieku festivāls “ Gāž podus Rundālē! ”. Septīto festivālu caurvīs rožu tēma, kas zied Rundāles pils dārzā un priecē mūs un tūristus no visas pasaules. Aicinām visus interesentus!

Festivāla pirmā diena, 7.septembris, iesāksies ar vairāku stāstnieku: Liesmas Lagzdiņas, Gunta Pakalna, Agitas Lapsas un Vilhelmīnes Jakimovas uzstāšanos pasākumā “ Spicējiet ausis ! ”. Tas notiks Bauskas Valsts ģimnāzijā un Bauskas sākumskolā no plkst. 10:00 - 12:00. 

Festivāla atklāšana notiks plkst. 13:50 Rundāles pilī ar iedvesmojošām uzrunām no Imanta Lancmaņa, Sandras Kerēvicas un Aelitas Ramanes.
Turpinājumā, no plkst. 14:00, varēs klausīties Rundāles pils muzeja mākslas pētniecības nodaļas galvenās speciālistes Laumas Lancmanes lekciju “Rozes pēdas kultūrā”, kas pāries pastaigā pa rožu dārzu.

Festivāla pirmās dienas kulminācija notiks Lielajā stāstu vakarā “Rožvabole rozārijā”, kuru vadīs Vidzemes stāstnieku kopas vadītāja un lieliska stāstniece Agita Lapsa. Viņai palīdzēs jaunā kapela no Bauskas “Ziņģes brāļi”. Stāstu vakars notiks Pilsrundāles vidusskolas Mūzikas klasē 2.stāvā no plkst. 20:00 - 22:30. Tas ir atvērts pasākums un tajā ir gaidīts ikviens.

Festivāla otrajā dienā, 8. septembrī, paredzēta visu festivāla stāstnieku uzstāšanās VII Pagalmu un VI Putras svētkos Bauskas vecpilsētas pagalmos no plkst. 10:00 - 15:00. Tas notiek, pateicoties sadarbībai ar biedrību “Bauskas vecpilsētai”, kura jau pērn uzņēma vairākus stāstniekus un atzina par labiem. Stāstnieki gatavo atbilstošus dzīvesstāstus, pasakas un teikas, kuras varēs klausīties jebkurš svētku apmeklētājs.

Festivālu rīko Pilsrundāles bibliotēka, viena no UNESCO LNK iniciatīvas “Stāstu bibliotēka” tīkla 33 bibliotēkām. Festivāla sagatavošanā palīdzēja Latvijas stāstnieku asociācijas biedri.
Festivālā piedalīsies stāstnieki no Latvijas, UNESCO LNK “Stāstu bibliotēkas” dalībbibliotēkas, folkloras un stāstniecības eksperti, kā arī mūsu novada iedzīvotāji un citi interesenti.

Festivāla projekts finansiāli atbalstīts Valsts Kultūrkapitāla fonda Latvijas valsts mežu “Zemgales kultūras programmas 2018” projektu konkursā un Rundāles novada Domē. Festivālu atbalsta: Valsts Kultūrkapitāla fonds , Rundāles novada pašvaldība, Rundāles pils muzejs, biedrība “Bauskas vecpilsēta”, Bauskas Valsts ģimnāzija, Pilsrundāles vidusskola, Latvijas Stāstnieku asociācija.

Festivālam var pieteikties virtuāli (atverot saiti, ierakstot savu vārdu un uzvārdu, ieliekot ķeksīti pie izvēlētās dienas un nospiežot "submit") šeit: www.doodle.com, vai arī rakstot uz e-pastu: aelita.ramane@rundale.lv,

Vairāk - www.stastubibliotekas.com

PROGRAMMA

 

 

 

Atgriezties atpakaļ
Lapa atjaunota: 14.08.2018. 13:25
Eiropas Gada pašvaldība

Kalendārs

P
O
T
C
Pk
S
Sv
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29

Lapā tiek izmantotas sīkdatnes, lai mēs varētu jums piedāvāt labāku saturu. Izmantojot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.
Labi Uzzināt vairāk