Teātra studija "Savējie" dodas uz “Pasaules Cirka Dienu”

19.04.2019 16:00

Arī teātra studija "Savējie" dosies uz "Pasaules Cirka Diena", lai brīnišķīgi demonstrētu savas prasmes un būs ļoti priecīgi lielajā ļaužu pūlī ieraudzīt arī kādu no sev pazīstamajiem, tāpēc, ja vēl neesi neko ieplānojis, tad teātra studija "Savējie" gaida tevi!


Šogad jau 10.reizi! Nu jau ik gadu aprīļa trešajā sestdienā to svin pasaulē gan cirka sabiedrība, gan visi tie, kam patīk cirka māksla.Šos svētkus iedibināja Pasaules cirku federācija (The Fédération Mondiale du Cirque), kuras Goda prezidente ir Monako Princese Stéphanie. Tagad Pasaules Cirka Dienu ar dažādiem cirka popularizācijas pasākumiem atzīmēja apmēram 50 pasaules valstīs tuvu pie 200 dažādi cirki un ar cirka mākslu saistītas organizācijas. Tostarp arī mēs - biedrība “Cirka mākslinieku asociācija”, kas šobrīd pārstāv Latvijas cirka mākslu Eiropas Cirku Asociācijā.
2019.gads ir sācies, un tas jau ir 251.gads kopš pasaules modernās cirka mākslas 250 gadu pastāvēšanas. Cirka māksla ir jaunības māksla. Savā formātā savulaik dzimusi kā moderna māksla, tā ir pārdzīvojusi gadu simtus, jo vienmēr ir bijusi nepieciešama gan tiem, kas sevi pilnveido dažādās šīs mākslas nozarēs, gan tiem, kas regulāri apmeklējuši cirka izrādes kopš agras bērnības līdz sirmam vecumam. Jā, kopā ar pasauli cirka māksla ir augusi un šodien ir tik pazīstama , tadicionālajā žanru daudzveidībā apaļā amfiteātra formā ar arēnu vidū.
Latvijas “Cirka Mākslinieku Asociācija” gadskārtējos Cirka Dienas svētkus svin jau piektdienas pēcpusdienā, 19.aprīlī plkst.16.00 NVO nama zālē, ar labdarības izrādi, kurā piedalīsies Latvijas cirka studiju audzēkņi (VEF Kultūras pils cirks studija “Jaunība”, Salaspils kultūras nama “Enerģētiķis” cirka studija “Arlekīns, Bērnu un jauniešu centra “Daugmale” akrobātikas studijas “Melanž” , cirka un dejas studija “Vivat” no Daugavpils). Izrādē noteikti piedalīsies vēl citi izpildītāji un kolektīvi, tostarp cirka mākslas vecākās paaudzes speciālisti. Gan izrādes gaitā, gan pēc izrādes tiek plānota iespaidu apmaiņa, cirka mākslas iemaņu apgūšana
“Pasaules cirka diena” , ko rīko biedrība “Cirka mākslinieku asociācija” 19.aprīlī plkst.16.00 Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta NVO nama zālē, ir labdarības izrāde sadarbībā ar NVO namu, Latvijas Bērnu Fondu un Samāriešu Fondu, Latvijas sieviešu invalīdu asociāciju “Aspazija”
Cirka māksla ir neatņemama Eiropas kultūras un ekonomikas daļa , kas miljoniem cilvēku sniedz kvalitatīvu izklaidi un tūkstošiem cilvēku ļauj pelnīt savu iztiku . Papildus acīmredzamajai kultūras un ekonomiskajai nozīmei cirka mākslai ir arī milzīga sociālā vērtība : cirks ir piemērs tradīciju saglabāšanā, sadarbības, uzticēšanās, partnerības, starptautiskuma un starpkultūru dialogam.

 

 

 

Atgriezties atpakaļ
Lapa atjaunota: 28.03.2019. 13:46
Eiropas Gada pašvaldība
Notikumu kalendārs

Lapā tiek izmantotas sīkdatnes, lai mēs varētu jums piedāvāt labāku saturu. Izmantojot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.
Labi Uzzināt vairāk