Folkloras kopa Svitene svin 20 gadu jubileju

08.09.2019 13:00

Senatnē cilvēki dzīvoja vienotībā ar dabu to mīlēdami un godādami, tajā smeldamies spēku, gudrību un veselību. Viņi apzinājās, ka dabā viss ir dzīvs un sapratīgs, gan cilvēks un dzīvnieki, gan debess spīdekļi un ūdeņi, gan augi.
Neatņemama mūsu senču tradīcija bija noteiktā laikā ievākt dabas dāvātās veltes, tai skaitā arī ārstniecības augus – tējas.
Katrai no ievāktajām tējām tika piedēvēta kāda ārstnieciska, maģiska un uzmundrinoša iedarbība, kas nav zudusi arī mūsdienās, piemēram, piparmētru tēja, gan mieram, gan možumam (atkarīgs no pagatavošanas un pielietotās devas), liepziedus klepus gadījumā, bet kumelītes un pelašķus, ja radies iekaisums.
Katru tēju ievāc noteiktā laikā un katrai tai ir savs, pagatavošanas noslēpums un stāsts, piemēram, nepareizi pagatavota kumelīšu tēja var izraisīt negaidītus pārsteigumus un nebūt nepalīdzēs pret kaiti, kamdēļ tās dziedinošais spēks meklēts un pat tieši pretēji.
Katrai mammai, vecmāmiņai un vecvecmāmiņai noteikti ir sava īpašā veselības grāmata - tā atrodas vai nu viņas galvā pie sadaļas – es zinu, kas šajā mirklī Tev vajadzīgs vai pierakstīta un nodota mantojumā sadaļā – ko nepieciešams Tev lietot šajā mirklī. Abos variantos ir noteikta instrukcija, kas nosaka auga ievākšanas laiku un pagatavošanu.
Folkloras kopa Svitene savā 20 gadu jubilejā ielūdz Tevi uz “Tasīti tējas draugu lokā”. Apzināti nesauksim to par zāļu vakaru, jo zāles pārdod tikai aptiekā, bet Zāļu vakars noris Līgo/Jāņos - sauksim to vienkārši par “tasīti tējas draugu lokā”, un tas nebūt nebūs seriāla Hiacintes Burkā “Smalkais stils” noskaņās ar sudraba svečturiem un porcelāna traukiem.
Liela daļa no spēcinošajām tējām tiek ievāktas, lai Latvijas tumšajos un vēsajos vakaros – mēs atverot savu “maģisko un uzmundrinošo tēju skapīti”, tiktu vaļā no klepus un iesnām, rastu mieru un mīlestību, un ja palielinātu kādas tējas noteikto devu tiktu vaļā no tumšo vakaru depresijas un nonāktu pie pozitīva dzīves lidojuma, kas aizved mūs līdz skaisti plaukstošajam pavasarim.

Ieinteresēja – atnāc!

Iedosim šo senču mantojumu nobaudīt, gan ožai, gan garšai, gan acīm, gan taustei.
Lai pasākums būtu lustīgāks - folkloras kopa “Svitene” uz draudzīgo tējas pēcpusdienu ir aicinājusi savus folkloras draugus no Lietuvas un Latvijas, no tālām un ne tik tālām vietām, kā arī deju kolektīvus, kas palīdzēs izlietot, piemēram, piparmētru un citu enerģisko zālīšu tējā gūto enerģiju, kā arī tautas mūzikas grupu “Hāgenskalna muzikanti” Ilmāra Pumpura vadībā.

Nāc – ļaujies, izbaudi, 8.septembra svētdienas pēcpusdienu Svitenē!
LAI TOP!

/Foto: no arhīva/

 

 

Atgriezties atpakaļ
Lapa atjaunota: 05.09.2019. 15:23
Eiropas Gada pašvaldība

Kalendārs

P
O
T
C
Pk
S
Sv
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28

Lapā tiek izmantotas sīkdatnes, lai mēs varētu jums piedāvāt labāku saturu. Izmantojot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.
Labi Uzzināt vairāk