Pasākums "Latvija manī - Dvēselei. Gaismai.Ticībai"

02.02.2018 18:00 Rundāles novada domes Jaunā zāle

2.februārī 18.00 Rundāles novada domes Jaunajā zālē pasākums “ Latvija manī- Dvēselei. Gaismai. Ticībai”:
• Laimas Lupiķes tīmekļošanas darbu izstāde un meistardarbnīca novada domes zālē;
• “Dimanta oliņa”- projekta LV- 100 gadei vēstnieces Ingas Kozuliņas un draugu Dvēseles mūzika ( balss, kokle, taustiņi- Inese Kozuliņa) , Kalvis Vītols ģitāra, stabule, balss) , Mārtiņš Miļevskis- perkusijas, ģitāra, balss);
• Kristīnes Baltas ”Kristell” sveces;
• Iespēja iegādāties I.Kozuliņas jauno CD “Saules rīti. Dieva rīti” un citus CD , kā arī ” Kristell” sveces.Laimas Lupiķes šalles.

Dimanta ola radās no vēlēšanās kaut ko dāvāt savai Tautai un Zemei simtgadē. Valsts simtgade ir laiks, kad ikviens pārdomā kādā valstī mēs dzīvojam, starp kādiem cilvēkiem, uz kurieni mēs kopīgi virzāmies? Vai mums maz ir kāds kopīgs mērķis kā tautai? Domājot par to, prātā nāca stāsts par Sprīdīti. Tētiņš vaicā Sprīdītim:"Sprīdīt, bet vai tev pašam sirds iekšā kā dimanta oliņa, melnumu nemaz nav? Melnumus vajag notīrīt, tad sirds būs kā daiļš trauciņš un tajā varēs ielikt visdārgāko." Dimanta ola simbolizē mūsu tautas gara skaidrību, sirds dzidrumu, spēku un viedumu. Dimanta olas vēstneši ir cilvēki, kuri ir uzmirdzējuši kā mazi dimantiņi, kuri dara no sirds, tiecas pēc izcilības, neapstājas, iedvesmo un iedrošina. Vēstneši- Vaira Vīķe- Freiberga, Inese Kozuliņa, Pēteris Kļava, Lilija Apine, Vestards Šimkus.

“Kristell” sveces- vietējais Rundāles uzņēmējas Kristīnes Baltas darbs, Gada uzņēmējs Zemgalē 2017 titula ieguvēja.

Tautas tēlotājas mākslas studijas „Madona” dalībniece un māksliniece Laima Lupiķe apguvusi specifisku tehniku, ko angliski dēvē par crazy wool, bet latviski – par tīmekļošanu, čunčināšanu vai karameļtehniku. Savu darbu veidošanai māksliniece izmantojusi dzijas, zīdu, mežģīnes, audumus, akrila un eļļas krāsas.
 

 

 

 

Atgriezties atpakaļ
Lapa atjaunota: 31.01.2018. 15:11
Eiropas Gada pašvaldība

Kalendārs

P
O
T
C
Pk
S
Sv
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29

Lapā tiek izmantotas sīkdatnes, lai mēs varētu jums piedāvāt labāku saturu. Izmantojot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.
Labi Uzzināt vairāk