Deju uzvedums "Šķil gaismu"

04.05.2019 19:00 Svitenes tautas nams

Deju uzvedums “Šķil gaismu”
“No tumsas šķiļas gaisma un visu acīs balta top, kur tautas asinis caur mūžiem kā svētību sev nesa līdz. Kļūst tauta varena un stalta.” (R.Fomins)
Senlatvieši ticēja, ka “mana sēta ir mans kosmoss”, kuru pārvalda augstāki spēki – dievības, kas rūpējas par auglību, labklājību, mieru un, protams, arī par aizkapa dzīvi. Mēs būvējām savu tagadni uz mūsu tautas tradīcijām un paražām.
Ir nosvinēta Latvijas simtgade, un esam iegājuši nākamajā gadu simtā. Ceļš līdz valsts simtgadei aizvadīts ar spraigiem un emociju bagātiem mirkļiem – ir piedzīvotas trīs atmodas, kas pierāda, ka esam neatlaidīgi un stipri, jo spējam no jauna celties un “šķilt to gaismu”, kas mums visiem ir tik ļoti vajadzīga, lai mūsu latviešu tauta pastāvētu, neraugoties ne uz kādiem ārējiem šķēršļiem.
Deju uzvedums “Šķil gaismu” ir retrospekcija, kas rāda mūsu tautas likteni līdz Latvijas valsts dibināšanai un cauri pirmajam Latvijas valsts gadu simtam. Uzveduma mērķis ir radīt vēlmi “šķilt garīgo gaismu” uz jaunu atmodu un radīt pārliecību, ka kopībā ir spēks. “Vējā augušam kokam ir stipras saknes” šos R.Kaudzītes vārdus var attiecināt uz mums – latviešiem.
Deju uzvedumā tiks izspēlēti spilgtākie momenti, kas skāruši Latviju un latviešus. Deja, tāpat kā mūsu dzīve ir dinamiska kustība.
Uzvedums radīts, iedvesmojoties no simtgades deju uzvedumiem “Māras zeme” un “Abas malas”.
Katrā no mums ir gaismas stars, kurus apvienojot, mēs varam “šķilt gaismu”, kas spīdēs cauri gadsimtiem.

“Šķilsim to” 2019. gada 4. maija uzvedumā “Šķil gaismu” Svitenes tautas namā!
 

 

 

 

Atgriezties atpakaļ
Lapa atjaunota: 29.04.2019. 11:52
Eiropas Gada pašvaldība

Kalendārs

P
O
T
C
Pk
S
Sv
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28

Lapā tiek izmantotas sīkdatnes, lai mēs varētu jums piedāvāt labāku saturu. Izmantojot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.
Labi Uzzināt vairāk