Izdoti metodiskie materiāli pirmsskolas izglītības pedagogiem

Latvijas Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas 2007 – 2013 projekta „Sadarbības sistēmas veidošana starp pirmsskolas izglītības iestādēm Latvijas un Lietuvas pierobežā” (LLII-093, Pirmsskolas izglītība) ietvaros izdoti metodiskie materiāli pirmsskolas izglītības pedagogiem - "Tradicionālā kultūra Zemgalē Latvijas un Lietuvas pierobežā" un Kustību prieks dienai.

 

Projekta „Pirmsskolas izglītība” ietvaros 2010.-2011. gadā sadarbojās divi Latvijas un Lietuvas pierobežas bērnudārzi – b/d „Mārpuķīte” Rundāles novadā un Žeimes b/d „Ažuoliukas” – pieredzē dalījās un jaunas zināšanas apguva pirmsskolas izglītības pedagogi, savus domubiedrus atrada bērnu vecāki, rotaļu biedrus – bērni.

Pateicoties projektam un piešķirtajam Eiropas Reģionālā attīstības fonda finansējumam, bija iespēja arī sagatavot jau minētos metodiskos materiālus.

Metodiskais materiāls par tradicionālo kultūru Latvijas un Lietuvas pierobežā palīdzēs pirmsskolas vecuma bērnu audzinātājiem kopīgi ar mazuļiem izzināt Latvijas un Lietuvas Zemgales tradīcijas, dziesmas, dejas un rotaļas. Šeit  lietuviešu etnokulturoloģe Rūta Stankuviene sniedz ieskatu Latvijas un Lietuvas Zemgales novada savdabībā, raksturojot kopīgo un atšķirīga tradicionālajiem tautas tērpiem, svētkiem un kulinārajam mantojumam. Šeit ar  iecienītākajām latviešu un lietuviešu muzikālajām rotaļām iepazīstina Latvijā ļoti labi pazīstamā folkloriste, mūziķe, māksliniece un pedagoģe Ilga Reizniece un mākslas vēsturniece, antropoloģe Rūta Muktupāvela. Savukārt lielisku materiālu par skaņu rīkiem Latvijas un Lietuvas Zemgalē ir sagatavojis mākslas doktors un Latvijas Universitātes asociētais profesors etnomuzikoloģijā Valdis Muktupāvels. Metodiskajā materiālā ir apvienotas viegli pielāgojamas un joprojām abās robežas pusēs dzīvas un tautā iemīļotas latviešu un lietuviešu rotaļas, rotaļdziesmas un tradīcijas. Informācija par tradicionālajiem mūzikas instrumentiem, būs noderīgs palīglīdzeklis nodarbību daudzveidīgai organizēšanai un ērts lietošanā pirmsskolas izglītības pedagogiem abpus Latvijas un Lietuvas robežai.

Savukārt metodiskā materiāla „Kustību prieks dienai” autore Indra Konstantinova sagatavojusi apkopojumu ar sižetiskām rīta rosmēm veselīgai un harmoniskai dienas uzsākšanai pirmsskolas izglītības iestādēs, kas palīdz attīstīt dažāda vecuma bērnu fiziskās spējas. Šeit, apkopojot vairāku gadu pieredzi,  ir publicēti vingrinājumu apraksti un izmantojamais muzikālais materiāls, kas ilustrēts ar plašu foto materiālu.

 

Publikācijas ir izdotas latviešu un lietuviešu valodās 1500 eksemplāros katra.

Plašāka informācija par projektu...

Metodiskos materiālus skatīt zemāk pievienotajos dokumentos.

Kustību prieks

Tradicionālā kultūra Zemgalē

 

 

 

 

Atgriezties atpakaļ
Lapa atjaunota: 01.12.2016. 15:00
Eiropas Gada pašvaldība
Notikumu kalendārs

Lapā tiek izmantotas sīkdatnes, lai mēs varētu jums piedāvāt labāku saturu. Izmantojot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.
Labi Uzzināt vairāk