Video: Aicinām uz Bauskas novada svētkiem 2022 „Zem zelta ozola zariem”

Aicinām ikvienu Bauskas novada iedzīvotāju un viesi atnākt uz Bauskas novada svētkiem 2022 "„Zem zelta ozola zariem”, lai baudītu atkalredzēšanās prieku un skaisto latviešu tautas tradīciju. Nāc un baudi svētkus ar visiem kopā!

Sirsnīgi pateicamies ikvienam, kurš atsaucās aicinājumam piedalīties svētku video radīšanā!

Video: https://ej.uz/si9f

4. jūnijā ar stipru devīzi „Zem zelta ozola zariem” Bauskas Pilskalna parka estrādē notiks pirmie apvienotā Bauskas novada svētki.

Svētki plkst. 12.00 sāksies ar amatiermākslas, uzņēmumu un iestāžu kolektīvu, interešu apvienību, iedzīvotāju grupu un nevalstisko organizāciju pulcēšanos svētku gājienam, kas plkst. 13.00 no Korfa (Karpa) dārza vīsies līdz pat Pilskalna estrādei. Gājiena dalībnieki aicināti padomāt par sava kolektīva noformējumu, atraktivitāti, lai gājiens pa Bauskas ielām, kā upe rotādamās un čalodama, aizvītos līdz pat Mēmeles un Mūsas satekai.

Estrādē, divās norišu vietās, svētku koncerts tiek veidots, iesaistot dažādu paaudžu amatiermākslas dziedošus, dejojošus un spēlējošus kolektīvus un solistus, kā arī tiek domāts par dažādām sporta un bērnu aktivitātēm, lai ikviens atrastu sev ko interesantu.

 

Svētkos būs iespēja satikties, varbūt atkal redzēties vai no jauna iepazīties dejotājiem, dziedātājiem, spēlētājiem un arī skatītājiem, kas kādreiz jau izjutuši un baudījuši kopējus Dziesmu un Deju svētkus Bauskas pils pakājē un bijuši kā vienas “ģimenes” kolektīvi.

 

Ir pagājuši divi “klusēšanas” gadi, kuros katrs kolektīvs “mēģināja”, kā nu kurš prata un varēja. Tomēr šis laiks ir arī apliecinājis, ka nekur nav zudis visā pasaulē atzītais: latvieši ir dziedātāju un dejotāju tauta. Tas ir absolūts pierādījums, ka mērķtiecība un kopdarbība stiprina un apliecina sabiedrības nacionālo un kultūras identitāti, lolo un sargā šo mūsu latvisko tradīciju.

 

Bijusī Latvijas kultūras ministre Dace Melbārde Latvijas Kultūras kanonā rakstījusi: “Šī Latvijā izauklētā tradīcija ir paraugs, kā maza nācija spējusi veidot, attīstīt, nosargāt savas tautas nacionālās vienotības un identitātes ideju vairāk nekā gadsimtu ilgā laika posmā. Tradīcijas pamatā ir spēcīga un paaudzēs pārmantota visaptveroša koru kustība un kopdziedāšanas tradīcija, tautas dejas, instrumentālās un tautas mūzikas tradīcijas, tautas māksla, amatniecība, folkloras kustība un daudz citas cilvēka radošā gara izpausmes, kas, laikam ritot, attīstās un arvien bagātina šo tradīciju.”

 

Ikvienu Bauskas novada iedzīvotāju un viesi gribu aicināt, uzrunāt, iedrošināt un iedvesmot atnākt uz svētkiem, lai baudītu šo atkalredzēšanās prieku, šo skaisto latviešu tautas tradīciju. Nāc un baudi svētkus ar visiem kopā!

 

Stilizēts ozols – skatā no augšpuses simbolizē jauno Bauskas novadu. Četri koka zari – apvienotie novadi – Bauskas, Iecavas, Rundāles un Vecumnieku, sadalās 20 atsevišķos zaros, kuri simbolizē jaunā Bauskas novada teritoriālo iedalījumu.

 Aicinām tirgotājus, ēdinātājus un svētku aktivitāšu nodrošinātājus pieteikt dalību Bauskas novada svētkos “Zem zelta ozola zariem” 4. jūnijā Bauskas Pilskalna parka estrādē.

Nolikums: ŠEIT
Pieteikums: ŠEIT

 

 

Atgriezties atpakaļ
Lapa atjaunota: 07.06.2022. 16:55
Eiropas Gada pašvaldība
Notikumu kalendārs

Lapā tiek izmantotas sīkdatnes, lai mēs varētu jums piedāvāt labāku saturu. Izmantojot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.
Labi Uzzināt vairāk