Veiksmīgas karjeras anatomija

2018.gada 25.janvārī projekta “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros Pilsrundāles vidusskolā notika karjeras plānošanas pasākums “Veiksmīgas karjeras anatomija”. Pasākuma mērķis bija sniegt jauniešiem informāciju par nepieciešamajām zināšanām, prasmēm un iemaņām, kā arī kompetencēm, kas efektīvi palīdzētu ieintegrēties darba tirgū un sabiedrībā. Pasākumā piedalījās 9.-12 klašu skolēni.
Pasākumā tika atklāts, kā labāk sevi prezentēt, lai veiksmīgāk “pārdotu”. Kādi ir pamatnosacījumi konkurētspējīgai “iekāpšanai” darba tirgū. Jaunieši pārrunāja, ar ko saistīti vislielākie zaudējumi uzņēmumā. Kā izrādījās, vislielākos zaudējumus uzņēmumam rada tieši darbinieks. Līdz ar to darba dēvējam ir jāspēj atlasīt darbiniekus un jāspēj novērtēt viņa potenciālu un vērtību. Pasākumā bija iespēja uzzināt par darba meklētāja lomu darba tirgū un sabiedrībā. Jaunieši vēroja pašprezentāciju darba intervijā, ģērbšanās stilu, darba intervijas norisi un spēju iekļauties darba intervijas procesā. Jaunieši iejutās gan darba devēja, gan darba ņēmēja lomās, tādējādi iepazīstoties ar darba intervijas uzbūvi un norisi saistītos procesus. Jaunieši diskutēja par kritērijiem darbinieku atlasē un uzzināja kādi atlases kritēji svarīgi tieši no darba devēja skatu punkta. Jaunieši mēģināja izvērtēt sevi pēc šiem 8 kritērijiem un salīdzināt savu vērtējumu ar klases biedra vērtējumu. Nobeigumā jaunieši atzina, ka šobrīd viņiem radies priekšstats par darba intervijas norisi un to, kā radīt labāku priekšstatu par sevi darba intervijas laikā.

Zinaida Sparāne
Speciāliste izglītības un IT jomā
Inta Poča
Pedagogs karjeras konsultants

 Foto: SIA “Baltijas Ontopsiholoģijas Asociācijas” lektore Ņina Linde

 

 

 

 

Atgriezties atpakaļ
Lapa atjaunota: 31.01.2018. 15:30
Eiropas Gada pašvaldība

Kalendārs

P
O
T
C
Pk
S
Sv
1 23
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 1617
18 19 20 21 22 2324
25 26 27 28

Jaunumu liste

Foto

Audio

Video

Aptaujas

Lapā tiek izmantotas sīkdatnes, lai mēs varētu jums piedāvāt labāku saturu. Izmantojot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.
Labi Uzzināt vairāk