Turpināsies lauku apsekošanas darbi Rundāles novadā

Laika posmā no 9. līdz 27.aprīlim turpināsies lauku apsekošanas darbi.

Latvijas Ģeotelpiskās informācijas aģentūras (LĢIA) Austrumu nodaļas darbinieki turpinās veikt lauku apsekošanas darbus Rundāles novada teritorijā.

Latvijas Ģeotelpiskās informācijas aģentūra ir Aizsardzības ministrijas padotībā esoša valsts pārvaldes iestāde, kas saskaņā ar Ģeotelpiskās informācijas likumu un Ministru kabineta 2013.gada 9.jūlija noteikumos Nr.384 „Latvijas Ģeotelpiskās informācijas aģentūras nolikums” noteiktajām funkcijām un uzdevumiem iegūst, sagatavo un atjaunina ģeotelpiskās informācijas pamatdatus, tai skaitā ģeotelpisko informāciju, kas ietverta topogrāfiskajos plānos un topogrāfiskajās kartēs mērogu rindas 1:250 000–1:10 000 ietvaros.

Minēto uzdevumu ietvaros Aģentūra veic topogrāfiskās kartes mērogā 1:10 000 sagatavošanu Rundāles novada teritorijā. Lai precizētu informāciju kartes sagatavošanas procesā, ir nepieciešams veikt teritorijas apsekošanu dabā.

Aģentūrai ir nepieciešams veikt teritorijas apsekošanu Rundāles novadā, informējot iedzīvotājus un uzņēmējus, jo saskaņā ar Ģeotelpiskās informācijas likuma 9.panta pirmo daļu nekustamā īpašuma īpašnieks, tiesiskais valdītājs vai lietotājs nedrīkst ierobežot ģeodēzisko un kartogrāfisko darbu veikšanu savā īpašumā esošajā vai pārvaldāmajā teritorijā.

LĢIA darbiniekiem ir darba apliecības, kuras nepieciešamības gadījumā var uzrādīt, kā arī pārvietošanās notiek tikai ar Nacionālo bruņoto spēku automašīnām, kuras atpazīstamas pēc valsts reģistrācijas numurzīmēm, kuras sākas ar burtiem LA.

Lauka apsekošanu veic brigāde divu darbinieku sastāvā, kuri izpilda šādus uzdevumus:

1. pārbauda kartes lapas satura pilnību un precizitāti atbilstoši noteikumiem un situācijai apvidū;
2. uzmēra objektus (veicot piemērīšanu ar mērlenti, tālmēru vai pieejamiem individuālajiem mērīšanas instrumentiem), kas parādījušies dabā pēc aerofotografēšanas vai nav skaidri saredzami ortofotokartē;
3. precizē situāciju apvidū atbilstoši uzdotajiem jautājumiem par neskaidrajām vietām un objektiem;
4. nepieciešamības gadījumā veic apvidus objektu fotografēšanu.

 Karšu apsekošana notiek pēc karšu lapu nomenklatūras ne teritoriālā iedalījuma. Lauka apsekošanas darbi var skart jebkuru šajā teritorijā esošo iedzīvotāju vai uzņēmēju.

 Informācija par Latvijas Ģeotelpiskās informācijas aģentūru atrodama www.lgia.gov.lv

 

 

Atgriezties atpakaļ
Lapa atjaunota: 06.04.2018. 13:32
Eiropas Gada pašvaldība

Kalendārs

P
O
T
C
Pk
S
Sv
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Jaunumu liste

Foto

Audio

Video

Aptaujas

Lapā tiek izmantotas sīkdatnes, lai mēs varētu jums piedāvāt labāku saturu. Izmantojot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.
Labi Uzzināt vairāk