Tiekas projekta „Sociālais atbalsts” partneri

19.oktobrī Rundāles novada domes telpās, Pilsrundālē, Rundāles novadā notiks partneru tikšanās projekta „Psihosociālā darba uzlabošana, veidojot sadarbību starp Sociālajiem dienestiem” („Sociālais atbalsts”) ietvaros. Projektā iesaistīti Rundāles, Iecavas (Latvija) un Pakrojas (Lietuva) pašvaldību sociālie darbinieki. Tikšanās laikā projektu vadītāji pārrunās jau realizētās aktivitātes un plānos turpmākās.
 
Jau iepriekš ziņots, ka Rundāles novada dome kā vadošais partneris sadarbībā ar Pakrojas rajona pašvaldību (Lietuva) un Iecavas novada domi realizē Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas 2007 – 2013 ietvaros apstiprinātu projektu „Psihosociālā darba uzlabošana, veidojot sadarbību starp Sociālajiem dienestiem”.

Projekta galvenais mērķis ir uzlabot psihosociālo darbu ar sociālā riska personām, attīstot sadarbību starp projektā iesaistīto partnerpašvaldību Sociālajiem dienestiem. Tā ietvaros tiks veicināta sociālo darbinieku sadarbība un pieredzes apmaiņa, tādējādi uzlabojot esošo sociālo pakalpojumu kvalitāti un attīstot jaunus pakalpojumus (piem., krīzes istabiņas sociālā riska personām).

Kopš projekta uzsākšanas 1.februārī projekta partneru Sociālo dienestu darbinieki vairākkārt pulcējušies gan Rundālē un Iecavā, Latvijā un Pakrojā, Lietuvā, lai dalītos pieredzē un iepazītos ar partneru pašvaldību organizēto darbu sociālajā sfērā. Pieredzes apmaiņas dalībnieki apmeklējuši dažādas Rundāles, Iecavas, Latvijā un Pakrojas, Lietuvā sociālās un aprūpes iestādes. Augustā un septembrī projektā iesaistītie organizējuši vasaras skolu sociālā riska personām. Tāpat projekta ietvaros psihoterapeits un pārmaiņu treneris Arturs Šulcs realizējis virkni semināru, piemēram, Pārmaiņu vadīšana, izmantojot dabas resursus darbā ar sociālā riska personām; Darbs ar pārnesi, zaudējumiem; Ģimenes sistēmas analīze. Helingera metode u.c. Savukārt oktobrī tiks uzsāktas drāmas terapijas nodarbības personām ar dažādiem funkcionāliem traucējumiem. Semināra un projekta dalībnieki – triju iesaistīto projektu partneru sociālie darbinieki, atzinuši, ka pēc notikušajām aktivitātēm jūtas kā ģimene un ir pārliecināti, ka arī pēc projekta noslēguma turpinās ciešo sadarbību ar kolēģiem.

Kopumā projekta ietvaros līdz 2013.gada 31.jūlijam vēl tiks aprīkotas telpas sociālajās iestādēs, realizēti arī informatīvie pasākumi – uzlabota mājas lapa un izdots informatīvais buklets par iespējām saņemt sociālo palīdzību. Projekta pieredzi apkopos un prezentēs projekta noslēguma konferencē, jaunapgūtās zināšanas par psihosociālā darba metodiku tiks publicētas kā vadlīnijas sociālajiem darbiniekiem.

Plānotajām projekta aktivitātēm paredzētais budžets visiem partneriem kopā ir 214 553 eiro (150 787,84 lati), kur 85 % finansējumu nodrošina ERAF. Rundāles novada domes plānotajām aktivitātēm paredzēts 88 818 eiro liels finansējums (62 421,29 lati).

Informāciju sagatavoja:
Kristīne Kosoja
Projekta vadītāja
63962298, 26349298
kristine.kosoja@rundale.lv

 

 

 

Atgriezties atpakaļ
Lapa atjaunota: 18.10.2012. 17:14
Eiropas Gada pašvaldība
Notikumu kalendārs

Lapā tiek izmantotas sīkdatnes, lai mēs varētu jums piedāvāt labāku saturu. Izmantojot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.
Labi Uzzināt vairāk