Tērvetē notiks Seno tradīciju festivāls

Tērvetē notiks Seno tradīciju festivāls - Rundāles novada dome

Daudzus gadsimtus zemgaļu apdzīvotā vietā – Tērvetē sestdien, 10. augustā atklās Seno tradīciju festivālu, kam būs ievērojami plašāks skanējums nekā vairākiem citiem jau agrāk novadā notikušajiem kultūrvēsturiskas ievirzes pasākumiem. Turklāt festivāls, ko rīko Zemgales Plānošanas reģiona (ZPR) administrācija sadarbībā ar Tērvetes Vēstures muzeju un biedrību „Latviešu karavīrs”, ilgs divas dienas, arī svētdien, 11.augustā.

Festivāls notiks ar Eiropas Savienības INTERREG IVA programmas atbalstu, jo ZPR ir viens no partneriem starptautiska projekta „Senās kulta vietas – nozīmīgs vides un kopēju identitāti veicinošs elements Baltijas jūras reģionā” ieviešanā. Tāpēc minētajā festivālā piedalīsies arī Rīgas Plānošanas reģiona, kas ir vadošais partneris, Kurzemes un Vidzemes Plānošanas reģiona, kā arī citu Igaunijas, Somijas un Zviedrijas partnerinstitūciju pārstāvji.

Seno tradīciju festivālu ar dalībnieku gājienu uz Tērvetes estrādi atklās 11. augustā pulksten 12. un tā turpmākais ritējums būs piesātināts ar dažādiem koncertiem, senajiem rituāliem, amatnieku prasmju demonstrējumiem, pagānu un bruņinieku turnīriem, senajām rotaļām bērniem. Pilskalna pakājē atkal mirdzēs šķēpi un rotas, iejusties senās dzīves ritmā palīdzēs vairāk nekā 40 folkloras kopas un vēstures rekonstrukcijas klubi no Latvijas un ārzemēm. Pirmās dienas nogalē pulksten 20.30 izskanēs grupu „Iļģi” un ”Skyforger” vakara koncerts.

Savukārt netālu esošajā senajā apmetnē aiz Tērvetes pilskalna tiks radīta vīzija ar izbūvētu 13.gs. zemgaļu sētu ap kuru grupēsies vairāki desmiti pašmāju dalībnieku un viesu celtās senlaicīgās teltis - apmešanās vieta bruņiniekiem un amatniekiem. Divu dienu garumā te tiks demonstrēts 9.-13. gs. dzīvesveids, apmeklētājiem rādot amatu prasmes, jātnieku paraugdemonstrējumus, zīlēšanas senos rituālus, māla podu apdedzināšanu, krāsns kurināšanas un pirts rituālus. Vīri no Latvijas, Lietuvas, Baltkrievijas, Krievijas un Igaunijas demonstrēs seno cīņu mākslu gan Baltijas reģiona karavīru turnīrā, gan komandu cīņās, gan kaujā pie pilskalna ar devīzi - „Zemgaļi atvaira sirotājus”. Varēsim vērot kaujā kritušā vadoņa kremēšanas rituālu pie Svētā kalna, kā arī ziedošanu  auglības dieviem un uguns rituālu. Arī te abas dienas koncertēs folkloras kopas un darbosies amatnieku ražojumu tirdziņš. Festivāla apmeklētājiem iejusties senatnes dzīves ritmā palīdzēs iespēja greznoties senajos tērpos, izmēģināt šaušanu ar loku un apgūt seno amatu prasmes.

Seno tradīciju festivāla pasākumos un koncertos – apmeklētājiem ieeja bez maksas. Pasākuma programma - ZEMGALE.lv mājas lapā un Draugiem.lv pasākuma sadaļā.

Informāciju sagatavoja Ilona Līduma, festivāla koordinatore, tālr. 26738535

 

 

Atgriezties atpakaļ
Lapa atjaunota: 06.08.2013. 17:27
Eiropas Gada pašvaldība

Kalendārs

P
O
T
C
Pk
S
Sv
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Jaunumu liste

Foto

Audio

Video

Aptaujas