Svitenē norisinājās vietējo gidu apmācības

Gada noslēgumā, Svitenes Saieta nama telpās trīs vakaru garumā, notika apmācības topošajiem Svitenes muižas gidiem. kas noslēdzās ar pieredzes apmaiņas braucienu uz Lielplatones muižu Jelgavas novadā. Apmācību laikā dalībniekiem bija iespēja apgūt jaunas zināšanas par Svitenes muižu un gida arodu. Nodarbības vadīja tūrisma aģentūras un tūrisma operatora SIA “Nikos Travel” valdes priekšsēdētāja, tūrisma mācību centra vadītāja, lektore Jeļena Šilonosova.

Apmācību laikā dalībnieki saņēma vērtīgus ieteikumus pozitīva pirmā iespaida veidošanai -pašprezentācijai, kā arī apmeklētāju uzmanības piesaistīšanai. Nodarbībās tika stāstīts kā organizēt  interesantu stāstījumu par tūrisma objektu un kā veidot pozitīvu pieredzi kultūrvēsturisko objektu iepazīšanai, iesaistot apmeklētājus aktivitātēs un ļaujot izjust vēsturisko laikmetu. Mācību laikā tika analizētas tūrisma veicināšanas stiprās un vājās puses, ģenerējot idejas kā veiksmīgi organizēt ekskursijas.

Noslēdzošajā mācību daļā, dalībnieki devas uz Lielplatones muižu, kur ieklausījās viesmīlīgās, aktīvās un harizmātiskās Zandas Zariņas stāstījumā par Lielplatones muižas vēsturi un attīstību. Šī bija lieliska iespēja, uzzināt praktiskus ieteikumus un radošas idejas par muižas uzturēšanu un iedzīvināšanu.

Mācību noslēgumā dalībnieki saņēma sertifikātu par sekmīgu dalību vietējo gidu apmācību seminārā.

Apmācības topošajiem gidiem tika organizētas Eiropas kaimiņattiecību instrumenta Latvijas, Lietuvas un Baltkrievijas pārrobežu sadarbības programmas 2014.-2020. gadam projekta: ENI-LLB-2-340 „Inovatīvs kultūras tūrisms: atslēga Rundāles (LV) un Svisločas (BY) pievilcības un konkurētspējas uzlabošanai” ietvaros.

 

 Ilze Puķāne

Projektu vadītāja asistente 

 

 

Atgriezties atpakaļ
Lapa atjaunota: 03.01.2022. 15:39
Eiropas Gada pašvaldība
Notikumu kalendārs

Lapā tiek izmantotas sīkdatnes, lai mēs varētu jums piedāvāt labāku saturu. Izmantojot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.
Labi Uzzināt vairāk