Sociālo dienestu darbinieki dalās pieredzē

Projekta „Psihosociālā darba uzlabošana, veidojot sadarbību starp Sociālajiem dienestiem” (īsais nosaukums "Sociālais atbalsts") ietvaros Pakrojas pašvaldības sociālie darbinieki kopā ar Iecavas novada domes sociālajiem darbiniekiem 14.martā viesosies Rundāles novadā, lai iepazītos ar sociālo infrastruktūru un ieviestajiem sociālajiem pakalpojumiem, apskatot pirmsskolas izglītības iestādi "Mārpuķīte", speciālo pirmsskolas izglītības iestādi "Saulespuķe", Saulaines Sociālo centru, kā arī viesojoties Lilitas Lauskinieces vadītajā drāmas terapijā.

Savukārt 15.martā Rundāles novada sociālie darbinieki ar Pakrojas pārstāvjiem dosies pieredzes apmaiņas braucienā uz Iecavu, kur apmeklēs un gūs jaunu pieredzi Iecavas SOS jauniešu mājā,  Iecavas pašvaldības dzīvokļu mājā „Aizupieši”, „Pestīšanas armijas” Iecavas korpusā, kā arī Valsts Sociālā Aprūpes Centra "Zemgale" filiālēs "Iecava" un "Smiltaiņi".

29.februārī norisinājās projekta „Psihosociālā darba uzlabošana, veidojot sadarbību starp Sociālajiem dienestiem” sociālo dienestu darbinieki tikšanās Pakrojā, Lietuvā, lai iepazītos ar Pakrojas pašvaldības organizēto darbu sociālajā sfērā.

Pieredzes apmaiņas dalībnieki apmeklēja Klovainiai jauniešu ar intelekta traucējumiem centru, Linkuvas sociālo pakalpojumu centru un Pakrojas Nestacionāro sociālo pakalpojumu centru. Rundāles novada domes Sociālā dienesta darbiniece Laima Artimoviča pēc kaimiņvalsts pierobežas partnera apmeklējuma atzīst, ka pieredzes brauciens deva iespēju labāk iepazīt Lietuvas kolēģu darba specifiku. Tuvāk iepazīties ar viņu problēmām un iespējām.

„Man ļoti iepatikās, kā strādā Klonvainiu speciālisti ar jauniešiem, kuriem ir intelekta traucējumi. Centra jaunieši bija izgatavojuši pasakainus darbus. Redzot šādu veiksmīgu pieredzi, nenoliedzami radās vēlme izveidot ko līdzīgu mūsu pusē,” stāsta L.Artimoviča.

Jāatgādina, ka šā gada 1.februārī Rundāles pils muzeja Biljarda zālē, tiekoties partneru pārstāvjiem, oficiāli tika atklāts projekts „Psihosociālā darba uzlabošana, veidojot sadarbību starp Sociālajiem dienestiem”.

Rundāles novada dome kā vadošais partneris sadarbībā ar Pakrojas rajona pašvaldību (Lietuva) un Iecavas novada domi realizē Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas ietvaros apstiprinātu projektu, kura galvenais mērķis ir uzlabot psihosociālo darbu ar sociālā riska personām, attīstot sadarbību starp projektā iesaistīto partnerpašvaldību Sociālajiem dienestiem. Tā ietvaros tiks veicināta sociālo darbinieku sadarbība un pieredzes apmaiņa, tādējādi uzlabojot esošo sociālo pakalpojumu kvalitāti un attīstot jaunus pakalpojumus (piem., krīzes istabiņas sociālā riska personām).

Projekta Nr. LLIV-242

Darba kārtību skatīt šeit...


 

 

Atgriezties atpakaļ
Lapa atjaunota: 13.03.2012. 14:15
Eiropas Gada pašvaldība
Notikumu kalendārs

Lapā tiek izmantotas sīkdatnes, lai mēs varētu jums piedāvāt labāku saturu. Izmantojot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.
Labi Uzzināt vairāk