Semināri par vietējiem produktiem no augļiem, ogām un dārzeņiem

Projekta „Vietējo produktu attīstība Vidusbaltijā” ietvaros tiek realizētas apmācības par vietējo produktu ražošanu no augļiem, ogām un dārzeņiem. 30.oktobrī Dobeles pieaugušo izglītības un uzņēmējdarbības attīstības centrā notika pirmais ievadseminārs „Vietējo mājražotāju produktu attīstība – iespējas un izaicinājumi”, kurā kā klausītāji piedalījās astoņi Rundāles novada iedzīvotāji.

Seminārā tika aplūkotas tēmas par inovatīviem virzieniem pārtikas ražošanā, tradicionālo un netradicionālo augļu, ogu un to pārstrādes produktu nozīmi mūsu veselībai, jauna produkta vai pakalpojuma dzīves ciklu: no idejas līdz produktam, par nepieciešamām telpām un aprīkojumu dažādiem augļu, ogu pārstrādes veidiem, par augļu un ogu uzglabāšanu, pārstrādes tehnoloģijas, iepakojumiem, gala produkta kvalitātes nodrošināšanu. Tēmas tika skatītas saīsināti un vispārīgi, bet turpmākajās apmācībās tās tiks pasniegtas padziļināti un detalizēti.

22. un 23.novembrī Dobelē notika īsais apmācību kurss „Vietējie produkti no augļiem un dārzeņiem”, kurā piedalījās arī Lietuvas partneri. Seminārā tika aplūkotas tēmas: krūmogulāju (upeņu, jāņogu, ērkšķogu), zemeņu, aveņu šķirnes un audzēšana, bumbieru audzēšana un piemērotās šķirnes mazdārziņam, plūmju stādījumu ierīkošana, šķirņu un potcelmu izvēle, vainagu veidošana un kopšana, ābeles, to audzēšana, dārzu ierīkošana, ieteicamās ābeļu šķirnes, ķiršu, krūmcidoniju, vīnogu audzēšana un šķirnes, augļu, ogu pārstrāde un uzglabāšana.

2013.gadā līdz jauno tirdziņu izbūves pabeigšanai ir iespēja papildināt savas zināšanas par dažādām mājražotājiem aktuālām tēmām. Turpināsies apmācību kursi par augļu koku un ogulāju audzēšanu, augļu un ogu pārstrādi. Plānots, ka tās būs praktiskās nodarbības, kurās interesenti varēs iegūt informāciju jau strādājošos uzņēmumos, kā arī pie citiem vadošajiem nozaru speciālistiem, tādiem kā Latvijas Valsts Augļkopības Institūta pētniekiem. Mācību laikā abu valstu projekta partneru vietējo produktu ražotāji varēs paplašināt zināšanas par dažādiem mājās ražotiem pārtikas produktiem un to piedāvāšanu tirgū, dalīties pieredzē, kā arī uzzināt par PVD prasībām attiecībā uz mājās ražotajiem pārtikas produktiem.

Tālākām apmācībām interesenti var pieteikties Rundāles novada domē personīgi pie Attīstības nodaļas vadītājas Inta Klīves vai pa telefoniem 63962236, 26620205.

Atgādinām, ka projekta „Vietējo produktu attīstība Vidusbaltijā" ietvaros sadarbojas 9 partneri - Zemgales plānošanas reģions, Rundāles, Pļaviņu, Viesītes un Dobeles novadu pašvaldības Latvijā un Kurtuvenai reģionālā dabas parka direkcija, Žagares reģionālā parka direkcija, kā arī  Šauļu reģiona attīstības aģentūra un Šauļu pašvaldība Lietuvā.
Projekta ietvaros tiks izveidota jauna zaļā tirgus infrastruktūra, kā arī veikta tehniskā projekta izstrāde, izstrādāts tirgus logo, organizēti mārketinga pasākumi, izdota avīze.

Aktivitātes tiek realizētas Latvijas - Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas 2007. - 2013. gadam projekta „Vietējo produktu attīstība Vidusbaltijā" Nr.LLIV340. ietvaros.

Inta Klīve,
Projekta „Vietējo produktu attīstība Vidusbaltijā” vadītāja Rundāles novadā

 

 

Atgriezties atpakaļ
Lapa atjaunota: 29.11.2012. 09:46
Eiropas Gada pašvaldība
Notikumu kalendārs

Lapā tiek izmantotas sīkdatnes, lai mēs varētu jums piedāvāt labāku saturu. Izmantojot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.
Labi Uzzināt vairāk