Rundāles Multifunkcionālais centrs piedāvā izstādi SET SOUND TO CAN LIS

Mākslinieču duets - latviešu vizuālā māksliniece Eva Vēvere un dāņu vokālā un performanču māksliniece Gudrun Holck izstādes ietvaros piedāvā skatītājiem īsfilmu - intensīvu vizuālu un skaņas notikumu, ārpus valodas telpas, kas aktualizē vietas pieredzējuma tēmu un tuvāk iepazīstina ar dāņu ikoniskā arhitekta Jørn Utzon radīto mantojumu.

Īsfilma SET SOUND TO CAN LIS, piedāvā atsauces uz mitoloģiskiem tēliem, iekštelpas - ārtelpas un gaismas attiecību pieredzi caur kustīgo attēlu un skaņu, kā arī jaunu interpretāciju par to, kādos veidos ir iespējams piedzīvot konkrētu, šajā gadījumā pasaules arhitektūras kontekstā nozīmīgu vietu. Sidnejas Operas un citu nozīmīgu arhitektūras projektu arhitekts Jørn Utzon savā vasaras mājā Maljorkā, Spānijā īstenojis ideju par klints malā brīvi novietotu ēku kompleksu, īpašu uzmanību pievēršot gaismas situācijai, jūras ainavas nepārtrauktībai un izmantojot Baleāru salu būvniecībā raksturīgos materiālus. Filmas autores savā darbā meklē jaunus veidus kā pieredzēt CAN LIS, dodot priekšroku performatīvu audiovizuālu stāstu kaskādei, kas aicina telpu piedzīvot caur ritualizētu elementu kopumu.
Filmas veidošanā piesaistīts latviešu foto un video mākslinieks Valdis Jansons un vēlāk, darba muzikālā materiāla apstrādē – norvēģu skaņu mākslinieks un producents Lasse Marhaug.

SET SOUND TO ir latviešu vizuālās mākslinieces Evas Vēveres un dāņu vokālistes un performanču mākslinieces Gudrun Holck veidota koncepcija, kas jau realizēta projektos Dānijā, Lietuvā, Spānijā, Norvēģijā un Latvijā 2018.-2022. g., katru reizi izvēloties kādu ikonisku vietu kā darba centrālo asi. Mākslinieces veido performances un interaktīvas instalācijas, kurās vizuālie un skaņas elementi veido kopēju pieredzes telpu. 2019. gadā Latvijā tika īstenots 7 performanču cikls veltīts Rīgas Cirka ēkai, iesaistot skatītājus divu stundu garā rituālā skaņas un vizuālās mākslas notikumā. Šobrīd mākslinieces strādā pie jauna performanču cikla, kas veltīts Ziemeļzemju bākām un dažādu valstu piekrastes kultūrām.

 

 

Atgriezties atpakaļ
Lapa atjaunota: 14.06.2022. 15:24
Eiropas Gada pašvaldība
Notikumu kalendārs

Lapā tiek izmantotas sīkdatnes, lai mēs varētu jums piedāvāt labāku saturu. Izmantojot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.
Labi Uzzināt vairāk