Rundāles novadā taps dabas tūrisma maršruts

Lai atklātu Zemgales novadu teritorijās esošās unikālās dabas vērtības un informētu par tām sabiedrību, nākamgad tiks realizēts Vides aizsardzības fonda finansētais projekts “Gadu tūkstošiem auklēti pamati stabilai nākotnei”, kura ietvaros Jelgavas, Rundāles un Tērvetes novados tiks izstrādāti ģeoloģiskā un dabas tūrisma maršruti.

Jelgavas novads un tam piegulošie novadi veido Latvijā unikālo Zemgalei raksturīgo ainavu, kur plašo Zemgales līdzenumu caurvij Lielupe un tās pietekas, kur zemi upju krasti mijas ar augstām un stāvām kraujām. Šeit upju krastos, mežos un līdzenumos slēpjas neiedomājamas dabas bagātības – gan derīgie izrakteņi, gan iepriekšējo tūkstošgadu atstātie dabas veidojumi, gan floras, gan faunas bagātības. Tādēļ katram no partneriem ir uzdevums izpētīt šīs dabas bagātības un stāstīt par tām gan skolēniem, gan citiem interesentiem, tādējādi uzsverot, ka Latvija, lai arī maza valsts, bet ir bagāta savā dažādībā.

Projekta laikā speciālisti pētīs Jelgavas, Rundāles un Tērvetes novadu teritorijā esošās dabas vērtības, resursu vēsturi un pamatinformāciju, lai pēcāk izveidotu un uzstādītu informatīvus stendus, publicētu informatīvus bukletus par šīm unikālajām dabas vērtībām un izveidotu izzinošus tūrisma maršrutus iedzīvotājiem un tūristiem.

Rundāles novadā Mežotnes pilskalna kompleksā tiks izveidots maršruts un  interaktīva izzinoša pastaigu taka par Dabas parka “Bauska” esošam dabas vērtībām. Takas aprīkojums, iekļautie elementi un informatīvie stendi tiks orientēti uz ģimenēm ar bērniem, kas  vēlas aktīvi pavadīt laiku brīvā dabā un uzzināt papildu informāciju par apkārtējo dabu.

Projekta aktivitātes tiks īstenotas līdz 2017.gada septembrim.

Projekts - “Gadu tūkstošiem auklēti pamati stabilai nākotnei” tiks īstenots “Multisektorālo projektu” aktivitātē “Latvijas vides un dabas vērtību cildināšana, godinot Latvijas pastāvēšanas simtgadi". Vadošais projekta partneris – Jelgavas novada pašvaldība. Projekta partneri – Rundāles un Tērvetes novada domes.

“Projekts “Gadu tūkstošiem auklēti pamati stabilai nākotnei” veltīts Latvijas simtgadei un tiek īstenots ar Latvijas vides aizsardzības fonda un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas finansiālu atbalstu”, paredzot finansējumu 45620 EUR apmērā, no kuriem attiecīgi: Latvijas vides aizsardzības fonda līdzekļi 39689,40 EUR; Jelgavas novada pašvaldība līdzekļi 3636,10 EUR; Rundāles novada pašvaldība līdzekļi - 2184 EUR; Tērvetes novada pašvaldības līdzekļi - 110,50 EUR).

 
“Projekts “Gadu tūkstošiem auklēti pamati stabilai nākotnei” veltīts Latvijas simtgadei un tiek īstenots ar Latvijas vides aizsardzības fonda un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas finansiālu atbalstu”

Inese Baumane
Jelgavas novada pašvaldības/ Jelgava Local Municipality
Telpiskās attīstības plānotāja/
Spatial Development Planer

Kristīne Kociņa,
Rundāles novada dome
Sabiedrisko attiecību speciāliste


 

 

 

Atgriezties atpakaļ
Lapa atjaunota: 02.11.2016. 11:05
Eiropas Gada pašvaldība
Notikumu kalendārs

Lapā tiek izmantotas sīkdatnes, lai mēs varētu jums piedāvāt labāku saturu. Izmantojot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.
Labi Uzzināt vairāk