Projekts “Audz vesels!” atzīts par labāko Zemgales reģionā

 Sestdien 10.martā, Pašvaldību apvienības “Sabiedrība ar dvēseli – Latvija” organizētajā noslēguma pasākumā Ādažos tika godināti 2017.gadā realizētie iedzīvotāju īstenotie projekti no visas Latvijas. Par Zemgales reģiona labāko projektu atzīts Līgas Helvigas iniciētais un ar biedrības “Rūentāle” palīdzību īstenotais projekts “Audz vesels!”.

Projekta “Audz vesels!” ietvaros Pilsrundāles otrajā ciemā nekopta aizauguša lauka vietā pašu spēkiem un ar pašvaldības finansējumu pagājušā gada vasarā izveidots bērnu atpūtas laukums. Atceroties lielos un mazos palīgus, Līgai vēl joprojām no aizkustinājuma acīs riešas asaras. “Mums talkā nāca arī ģimenes, kuriem bērni ir izauguši un lieli. Vienai no palīgiem bija ap 80 (!!!) gadiem. Vēl viena no ģimenēm, kas mums palīdzēja, bija Īrijā dzīvojoša un strādājoša, kas atbraukuši uz Pilsrundāli tikai atpūsties!” noslēguma pasākumā emocijas neslēpa Līga. 

Rundāles novadā iedzīvotāju iniciatīvas projekti tiek īstenoti kopš 2009.gada  - sākotnēji ar Nīderlandes fonda KNHM atbalstu, bet kopš 2013.gada pašvaldībā pašvaldības organizētā iedzīvotāju iniciētu projektu konkursa “Iedzīvotāji veido savu vidi” ietvaros.

Jāatzīmē, ka 2017.gadā Zemgalē īstenoti 111 sabiedrības iniciatīvas projekti ar pašvaldību finansiālo atbalstu vairāk nekā 88 000 EUR apmērā un vairāk nekā 31 000 EUR iedzīvotāju līdzfinansējumu.

Ik gadu ar pašvaldības atbalstu tiek īstenoti 1-2 iedzīvotāju iniciēti vides labiekārtošanas projekti. Arī šogad aicinām iedzīvotājus savas idejas īstenot caur pašvaldības projektu konkursu “Iedzīvotāji veido savu vidi”, saņemot finansiālu atbalstu līdz 1000 EUR (skatīt www.rundale.lv sadaļā SABIEDRĪBA/Iedzīvotāji veido savu vidi).

Papildus informācijai par projektu konkursu aicinām sazināties ar projektu speciālisti Lauru Ārenti (tālr.25622180, e-pasts: laura.arente@rundale.lv).

UZZIŅAI                                                                                                                        

 

Rundāles novads iekļaujas apvienībā “Sabiedrība ar dvēseli”, kas darbojas visā Latvijā, lai iedzīvotājiem un to apvienībām palīdzētu īstenot ieceres un paveikt nelielus projektus pašu spēkiem. Tas ir atbalsts nevalstiskajām organizācijām vai nereģistrētām iedzīvoju grupām. Iedzīvotāji raksta projektus, žūrija tos izvērtē, un atbalstītie projekti saņem pašvaldības līdzfinansējumu, lai savu ideju varētu īstenot, dodot savu ieguldījumu sabiedrībai un apkārtējai videi.

Laura Ārente
Projektu speciāliste

Pašvaldību apvienības "Sabiedrību ar dvēseli"
noslēguma pasākums /Foto: A.Žukauska/

 

 

Atgriezties atpakaļ
Lapa atjaunota: 14.03.2018. 09:08
Eiropas Gada pašvaldība

Kalendārs

P
O
T
C
Pk
S
Sv
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Jaunumu liste

Foto

Audio

Video

Aptaujas

Lapā tiek izmantotas sīkdatnes, lai mēs varētu jums piedāvāt labāku saturu. Izmantojot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.
Labi Uzzināt vairāk