Plūst atmiņas Rundālē

Ziemassvētku brīnums ir noticis, jo mūsu otrā grāmata “Atmiņu upe plūst” ir iznākusi īsi pirms gaidītākajiem svētkiem. Otro grāmatu, tagadējais Bauskas novada domes priekšsēdētājs, Aivars Okmanis apsolīja 2018. gada 22. decembrī, pirmās grāmatas atvēršanas svētkos.

Grāmatas sastādīšana sākās 2019. gada otrajā pusē, kad ar Annu Truntiku sagatavojām nākamo stāstu autoru sarakstu. Mums katrai bija savs cilvēku loks, kurus bijām uzrunājušas, bet kuri tikai otrajai grāmatai uzticēja savu stāstu. Patiesībā daži stāsti jau bija stāstīti stāstu vakaros, kurus negribējās palaist nebūtībā, citi melnrakstos, atlika uzrunāt sviteniešus, viesturiešus, kas pirmajā grāmatā bija mazumā. Stāsti pienāca gan e-pastā, gan pa pastu, gan pašu autoru atvesti uz bibliotēku. Liela daļa bija rokrakstos, kurus nācās uzmanīgi pārlasīt, citi uz rakstāmmašīnas drukāti. Visi tika pārrakstīti datorrakstā, autoram nosūtīti, pat pa telefonu lasīti, lai saņemtu apstiprinājumu vai kļūdu labojumu. Īpašs darbs bija ar fotogrāfijām, jo tās bija tik dažādas – melnbaltas, uz bieza kartona ar fotogrāfa iniciāļiem, no albumiem plēstas, mitrumā stāvējušas, ar telefonu fotografētas, kuras nācās pielāgot tekstam.  

Grāmatā ir 50 stāsti par spēcīgām dzimtām, par mājām, kurās dzīvojušas tik daudzas paaudzes, par kara laiku, kurā gan karots, gan skolā iets, par darbu gan saimniecībās, gan citās iestādēs, par mīlestību pret māti, mīļoto un dzimto vietu, bet to visu piedzīvojuši un pārdzīvojuši mūsējie – rundālieši. Grāmata ir 376 lappušu bieza, papildināta ar stāstu autoru fotogrāfijām. Saturs ir sadalīts 4 nodaļās: “Ar Rundāli saistītie”, “Pilnestīga dzīve starp Kaucīti un Lielupi”, “Ar stiprām saknēm Svitenē” un “Dzīves rūdītie viesturieši”. Pēc nosaukumiem skaidri saprotama lokālā piederība, jo lasītājiem tas ir ļoti svarīgi.

Katram stāsta autoram tiks dāvināta viena grāmata un to var saņemt Pilsrundāles bibliotēkā, vai ar Latvijas pasta starpniecību, bet par to mums vajadzēs vienoties pa t. 29872017 (Aelita). Citi interesenti to var iegādāties grāmatnīcu tīklā, jo grāmata izdota apgādā “Madris” un iespiesta tipogrāfijā “Jelgavas tipogrāfija” ar Rundāles novada domes atbalstu.

 

Aelita Ramane

Grāmatas sastādītāja 

 

 

Atgriezties atpakaļ
Lapa atjaunota: 03.01.2022. 15:37
Eiropas Gada pašvaldība
Notikumu kalendārs

Lapā tiek izmantotas sīkdatnes, lai mēs varētu jums piedāvāt labāku saturu. Izmantojot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.
Labi Uzzināt vairāk