Pilsrundāles spēkavīrs uzstāda pasaules rekordu

Par godu valsts svētkiem 18.novembrī Rīgā norisinājās Latvijas atklātais čempionāts "trap bar" stieņa vilkmē (speciāls stienis, kas jāceļ no zemes turot rokas gar sāniem), kur triumfēja Pilsrundāles spēkavīrs Jānis Ilgavižs, uzstādot jaunu pasaules rekordu šajā disciplīnā paceļot 400 kg smagu stieni. Sacensības par uzvaru izvērtās īpaši spraigas starp Jāni Ilgavižu un spēcīgāko Igaunijas vilkmes speciālistu. Pēc trijiem piegājieniem līderis bija Igaunijas pārstāvis tomēr pēdējā piegājienā pilsrundālietis uzstādīja jaunu pasaules rekordu ar paceltajiem 400kg un aizraujošā cīņā izcīnīja uzvaru Latvijas čempionātā.

"Līdz pēdējam piegājienam atrados iedzinējos un pēdējā piegājienā gāju uz visu banku un, lai uzvarētu man vajadzēja pacelt pasaules rekordu, ko veiksmīgi izdarīju. Liels gandarījums par uzvaru Latvijas čempionātā un ka to ir izdevies izdarīt uzstādot jaunu pasaules rekordu. Pirms septiņiem mēnešiem pārplēsu labās rokas bicepsa cīpslu, un pat nevarēju iedomāties, ka pēc šādas traumas spēšu celt pasaules rekordu tik drīz. Taču liels paldies traumatologam Vitoldam Jurkevičam un fizioterapeitam Marekam Osovskim, kas perfekti salaboja manu veselību! Tāpat paldies atbalstītājiem sporta klubam PANATTA un Rundāles novada domei par inventāra iegādi, lai spētu pienācīgi sevi trenēt un sagatavot!" stāsta Pilsrundāles spēkavīrs.

Jāatzīmē, ka nedēļu iepriekš 12.novembrī Belfāstā Jānis Ilgavižs izcīnīja uzvaru Īrijas atklātajā čempionātā baļķa celšanā uz maksimālo svaru un vilkmes celšanā uz maksimālo svaru. Summā tika uzrādīts ne tikai labākais rezultāts svara kategorijā virs 105 kg, bet tas bija arī vislabākais rezultāts starp visiem sacensību dalībniekiem.

Ieva Kirkila
Sporta nodaļas vadītāja

 

 

 

Atgriezties atpakaļ
Lapa atjaunota: 28.11.2017. 08:30
Eiropas Gada pašvaldība

Kalendārs

P
O
T
C
Pk
S
Sv
12
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 2526 27 282930
31

Jaunumu liste

Foto

Audio

Video

Aptaujas

Lapā tiek izmantotas sīkdatnes, lai mēs varētu jums piedāvāt labāku saturu. Izmantojot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.
Labi Uzzināt vairāk