Paziņojums par nodomu noteikt aizliegumu ģenētiski modificēto kultūraugu audzēšanai

 Pamatojoties uz Ģenētiski modificēto organismu aprites likuma 22. panta ceturto daļu, Bauskas novada pašvaldībai ir nodoms uz 10 gadiem Bauskas novada administratīvajā teritorijā noteikt aizliegumu ģenētiski modificēto kultūraugu audzēšanai.

Aicinām iedzīvotājus no 2022. gada 6. maija līdz 2022. gada 5. jūnijam izteikt viedokļus, priekšlikumus un iebildumus par aizlieguma noteikšanu ģenētiski modificēto kultūraugu audzēšanai visā Bauskas novada administratīvajā teritorijā līdz 2032. gadam, aizpildot aptaujas anketu, kas pieejama Bauskas novada Valsts un pašvaldības vienotajos klientu apkalpošanas centros, kā arī jebkurā Bauskas, Iecavas, Rundāles, un Vecumnieku apvienības pārvaldē un to nodaļās, vai nosūtot savu viedokli brīvā formātā uz elektroniskā pasta adresi pasts@bauska.lv.

Iebildumu neiesniegšana noteiktajā termiņā tiks uzskatīta par piekrišanu aizlieguma noteikšanai.

 

Bauskas novada pašvaldības deputāti 28.aprīļa domes sēdē atbalstīja nodomu Bauskas novada administratīvajā teritorijā noteikt aizliegumu modificēto kultūraugu audzēšanai līdz 2032. gadam. 

 

Līdz 2021. gada 1. jūlijam, kad Administratīvās teritoriālās reformas ietvaros tika izveidota Bauskas novada pašvaldība, apvienojot līdzšinējās Bauskas, Iecavas, Rundāles un Vecumnieku novada pašvaldības, katrā līdzšinējā pašvaldībā bija noteikts atšķirīgs termiņš saistošajiem noteikumiem par aizliegumu ģenētiski modificēto kultūraugu audzēšanu:

  1. Bauskas novada pašvaldībai līdz 2029.gada 17.maijam;
  2. Iecavas novada pašvaldībai līdz 2030.gada 31.decembrim;
  3. Rundāles novada pašvaldībai līdz 2023.gada 1.janvārim;
  4. Vecumnieku novada pašvaldībai līdz 2030.gada 31.decembrim.

 

Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likuma Pārejas noteikumu 17.punktā noteikts, ka 2021. gada pašvaldību vēlēšanās ievēlētā novada dome izvērtē novadu veidojošo bijušo pašvaldību pieņemtos saistošos noteikumus un pieņem jaunus novada saistošos noteikumus. Novada veidojošo bijušo pašvaldību pieņemtie saistošie noteikumi ir spēkā esoši līdz novada saistošo noteikumu spēkā stāšanās dienai, bet ne ilgāk kā līdz 2022.gada 1.jūnijam.

 

 

Atgriezties atpakaļ
Lapa atjaunota: 06.05.2022. 14:14
Eiropas Gada pašvaldība
Notikumu kalendārs

Lapā tiek izmantotas sīkdatnes, lai mēs varētu jums piedāvāt labāku saturu. Izmantojot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.
Labi Uzzināt vairāk