Pasniegs akcijas “Iepazīsti kaimiņus Zemgalē!” balvas

Starptautiskās Olu dienas ietvaros Iecavā pasniegs akcijas “Iepazīsti kaimiņus Zemgalē!” balvas

Šī gada 12.oktobrī Iecavas parkā ap 60 Latvijas un Lietuvas pārstāvji no Bauskas, Iecavas, Rundāles, Vecumnieku, Pakrojas, Pasvales, Biržu un Jonišķu pašvaldībām pulcēsies, lai “Starptautiskās Olu dienas” ietvaros pasniegtu projekta akcijas balvas.

Ideja par sadarbības projektu radās Bauskā 2016.gada nogalē, un to septiņas pašvaldības realizēja jau 2017.gada tūrisma sezonā. Pēc akcijas noslēguma, izvērtējot projekta rezultātus, darba grupa lēma projektu turpināt, iesaistot tajā Jonišķu pašvaldību Lietuvā.

Kopīgā Latvijas un Lietuvas pašvaldību projekta mērķis 2019.gadā bija veicināt tūrisma objektu, pasākumu un pakalpojumu attīstību sadarbības partneru teritorijās, bet galvenie uzdevumi - rosināt iedzīvotājus ceļot un atklāt kaimiņu tūrisma objektus un pakalpojumus, veicināt uzņēmējdarbības un tūrisma attīstību, organizēt kopīgu projekta akciju. Projekts tika realizēts par astoņu iesaistīto pašvaldību līdzekļiem. Kopējā projekta summa - 8 000 eiro, bet katras pašvaldības līdzfinansējums 1000 eiro. Projekta rezultātā tika izveidots kopīgs maršruts, nodrukāta brošūra “Iepazīsti kaimiņus Zemgalē!” izveidota mobilā aplikācija un un noorganizēta apceļošanas akcija.

2019.gada maršrutā bija iespēja iepazīt 40 apskates objektus un 8 pasākumus kā arī naktsmītnes un ēdināšanas vietas Latvijā un Lietuvā. Lai radītu lielāku interesi par šo maršrutu, no 1.maija līdz 30.septembrim tika organizēta apceļošanas akcija, kurā bija iekļautas 24 vietas - no katras iesaistītās pašvaldības 2 apskates objekti un 1 pasākums. Akcijas dalībniekiem uzņemot “selfiju” un lejupielādējot to mobilajā aplikācijā vai bildi uzrādot to kādā no Tūrisma informācijas centriem, bija iespēja saņemt zīmogu, lai balvās iegūtu sponsoru sarūpētas dāvanas un vienu no 8 tūristu klases velosipēdiem.
4.oktobrī Bārbeles zēnu skolā “Saknes un spārni” projekta vadības grupa tikās, lai apkopotu akcijas rezultātus un atbilstoši nolikumam noteiktu balvu ieguvējus. Kopā noteikumiem atbilda 70 akcijas kartes, no tām no Latvijas 29, bet no Lietuvas 41. Atbilstoši nolikumam 29 Latvijas anketas un 36 Lietuvas anketas tika virzītas velosipēdu iegūšanai un visas izņemot tās, kas laimēja velosipēdus), tika virzītas veicināšanas balvu iegūšanai no sponsoriem.
Apkopojot akcijas rezultātus, secinām, ka arī šogad lietuvieši bija aktīvāki par latviešiem. Daudzi dalībnieki atzinīgi novērtēja interesantos akcijas objektus. Pēc akcijas kartēm redzam, ka šogad visi akcijas dalībnieki bija apmeklējuši visus akcijas apskates objektus, bet no balvas ieguvušajiem viens latviešu ceļotājs un viens lietuviešu ceļotājs bija apmeklējuši pilnīgi visus akcijas objektus.

Tā kā liels īpatsvars akcijas ceļotāju bija seniori, tad mobilā aplikācijā reģistrēto anketu skaits nebija tik liels kā papīra formāta anketas. Sanāksmes laikā pašvaldības vienojās šo akciju turpināt arī 2020.gadā.

Akcijas galvenās balvas - velosipēdus 12.oktobrī Iecavas parkā saņems četri akcijas dalībnieki no Latvijas un četri akcijas dalībnieki no Lietuvas, tos pasniegs pašvaldību vadītāji. Pasākuma laikā tiks pasniegtas arī sponsoru - atpūtas kompleksa “Rožmalas”, “Villas Audruvis”, sporta kluba “Drostalas”, kafejnīcas “Pie Mēmeles”, “Rundāles atpūtas centra”, “Wrana Cafe”, viesu nama “Kruoja”, Sodelišķu muižas, Biržu tūrisma informācijas centra sarūpētās Dāvanu kartes.
 

Informāciju sagatavoja

Inese Turkupole-Zilpure

Bauskas Tūrisma informācijas centra vadītāja
Bauskas novada pašvaldības iestāde
“Bauskas novada administrācija”

Rātslaukums 1, Bauska, Bauskas novads, LV-3901
Tālr./fakss 63923797, mob.LMT 26457713
inese.turkupole.zilpure@bauska.lv
www.tourism.bauska.lv

 

 

 

Atgriezties atpakaļ
Lapa atjaunota: 08.10.2019. 16:25
Eiropas Gada pašvaldība

Kalendārs

P
O
T
C
Pk
S
Sv
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30

Lapā tiek izmantotas sīkdatnes, lai mēs varētu jums piedāvāt labāku saturu. Izmantojot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.
Labi Uzzināt vairāk