Organizē konkursu «Sakoptākais mežs»

 Latvijas Meža īpašnieku biedrība sesto gadu pēc kārtas organizē konkursu «Sakoptākais mežs". Ar konkursa palīdzību vēlamies apzināt un izcelt labas mežsaimniecības prakses piemērus privātajos mežos, sniegt iespēju meža īpašniekiem dalīties savā pieredzē, attīstīt ilgtspējīgu meža apsaimniekošanu un veicināt sabiedrības izpratni par lauku kultūrvides saglabāšanu.

Lai aicinājums piedalīties konkursā sasniegtu iespējami vairāk meža īpašnieku, priecāsimies, ja iedzīvotājiem redzamā vietā izvietosiet informatīvo plakātu ar aicinājumu mežsaimniekiem piedalīties konkursā.
Aicinām Jūs mudināt sev zināmos mežsaimniekus piedalīties konkursā, lai radītu īpašniekiem iespēju palepoties ar mežos paveikto, saņemt atzinību no ekspertiem un iegūt jaunu pieredzi. Trīs visaugstāk novērtētie īpašnieki tiks izvirzīti prestižajai meža nozares gada balvas „Zelta čiekurs" nominācijai „Par ilgtspējīgu saimniekošanu". Ar prieku iepazīsim mežsaimniekus no visiem Latvijas novadiem, kuri savā mežā saimnieko godprātīgi un ilgtspējīgi, padarot mežu par paaudžu paaudzēm lolotu bagātību.
Pieteikt dalību konkursā var līdz šī gada 4. jūlijam. Pieteikumu konkursam par savu vai citu privātā meža īpašumu var iesniegt jebkura fiziska vai juridiska persona, t.sk. pašvaldība, apsaimniekotājs vai pilnvarotā persona. Pieteikumu konkursam iesniedz papīra formā vai elektroniski.
Konkursanti tiks vērtēti, analizējot meža īpašnieku ieguldījumu produktīvu un noturīgu mežaudžu izveidē, pievēršot uzmanību atjaunošanai, mežizstrādei, kopšanai, meža infrastruktūrai, ainavas elementu plānošanai, zinātniski pamatotu metožu izmantošanai ilgtspējīgā meža apsaimniekošanā.
Konkursa nolikums, papildu informācija par pieteikšanos un vērtēšanas kritērijiem pieejama šeit: www.mezaipasnieki.lv.

 

 

Atgriezties atpakaļ
Lapa atjaunota: 23.05.2022. 09:49
Eiropas Gada pašvaldība
Notikumu kalendārs

Lapā tiek izmantotas sīkdatnes, lai mēs varētu jums piedāvāt labāku saturu. Izmantojot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.
Labi Uzzināt vairāk