Noslēdzies projekts par uzņēmējdarbības atbalsta bibliotēku tīkla attīstību

Divu gadu laikā Rundāles novada dome sadarbībā ar citām Latvijas un Lietuvas pašvaldībām realizēja gana inovatīvu projektu, pielāgojot bibliotēkas uzņēmējdarbības atbalstam.

Kā projekta „Uzņēmējdarbības atbalsta bibliotēka” noslēguma konferencē 15.oktobrī Biržos Lietuvā atzina klātesošie – projektam ir tālejoša nākotne. Tā attīstība iespējama balstoties, piemēram, uz Somijas pieredzi, kur bibliotēkas kalpo par multifunkcionāliem centriem. Apmeklētājiem pieejamas gan atsevišķas tikšanās telpas biznesa darījumiem, gan sporta inventāra noma.

Projekta ietvaros Rundāles novadā tika iegādātas mēbeles un mūsdienīgs aprīkojums Svitenes bibliotēkai, vienas pieturas aģentūrai un konferenču zālei, iegādāta nozaru literatūra. Svitenes bibliotēkā Jūs gaida grāmatas gan ekonomikā, psiholoģijā, tūrismā, menedžmentā, lauksaimniecībā, mārketingā un finanšu jomā, kā arī dažādas vārdnīcas. Biznesa literatūra ir domāta gan esošajiem, gan topošajiem uzņēmējiem, studentiem, jauniešiem un pārējiem interesentiem. Jums ir iespējas doties uz izveidoto vienas pieturas aģentūru („pilsētbirojs”), ir pieejama arī konferenču zāle ar tehnisko nodrošinājumu semināru un citu pasākumu organizēšanai.

Projekta ietvaros labas pieredzes braucienos, kuros piedalījās gan bibliotekāres, gan uzņēmēji, esam pabijuši Bauskā, Biržos, Pasvalē, Pakrojā, Alutā, Birštonā Druskininkos, Durbē un arī Somijā.

Ceram, ka esat novērtējuši projekta ietvaros pilnveidotās mājas lapas funkcionalitāti un izmantojuši ieviestos E- pakalpojumus, piem., nosūtot jautājumus un saņemot atbildes. Svitenē ir uzstādīts arī uzņēmējdarbības stends un mājas lapā integrēta interaktīva uzņēmējdarbības karte, kurā ir iespējams redzēt mūsu novada uzņēmējus.

Projekta ietvaros esam organizējuši arī dažādas apmācības un seminārus, uzņēmējnedēļu, izveidota “Pārrobežu uzņēmējdarbības atbalsta bibliotēku tīkla stratēģija”, kura atrodami Rundāle novada mājās lapā sadaļā Biznesa bibliotēka.
Šobrīd pēc projekta beigām mēs plānojam turpināt iesākto sadarbību ar Bauskas, Biržu, Pasvales un Pakrojas bibliotēkām, lai īstenotu iesāktos sadarbības virzienus un idejas.

UZZIŅAI

Aktivitātes īstenotas Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas 2007-2013.gadam projekta LLIV-253 „Establishment of Business Support Library Cross-border Network” („Uzņēmējdarbības atbalsta bibliotēka”) ietvaros. Projekts tika realizēts no 2012.gada 1.maija līdz 2014.gada 1.novembrim. Projekta kopējās izmaksas ir 60 483,56 Eiro.

Zinaida Sparāne,
Projekta vadītāja Rundāles novadā

 

 

Atgriezties atpakaļ
Lapa atjaunota: 22.10.2014. 14:22
Eiropas Gada pašvaldība

Kalendārs

P
O
T
C
Pk
S
Sv
12 3 45
6789 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

Foto

Audio

Video

Aptaujas

Lapā tiek izmantotas sīkdatnes, lai mēs varētu jums piedāvāt labāku saturu. Izmantojot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.
Labi Uzzināt vairāk