No Rundāles novada uz vasaras nometni dosies četri skolēni

Bauskas un Rundāles novads organizēja biznesa ideju konkursa “Without borders”. Konkurss organizēts projekta LLIV253 “Uzņēmējdarbības atbalsta bibliotēku pārrobežu sadarbības tīkla izveidošana” ietvaros. Konkursa mērķis ir motivēt jauniešus sava biznesa veidošanai un attīstībai, inovatīva produkta vai pakalpojuma radīšanai.

Idejas iesniedza trīsdesmit viens Bauskas un Rundāles novada skolu 7. – 12. klašu skolēni. Konkursā jaunieši iesniedza pašu izstrādātus biznesa plānus. Konkurss notika 2 kārtās. Uz otro kārtu tika izvirzīti 20 ideju autori, kuri 29.aprīlī prezentēja savas idejas.

No Rundāles novada ceļazīmi uz vasaras nometni ieguva visi trīs ideju pieteicēji:

Vārds, uzvārds   
 Izglītības iestāde Idejas nosaukums
Gunārs Purvišķis, Renārs Brants   
 Pilsrundāles vidusskola SIA „Mēbelīte
Ieva Dumbrovska     
 Pilsrundāles vidusskola 
 Frizētava „Puikām un meitenēm’’
Krists Brūvelis     
 Pilsrundāles vidusskola 
 Adītava „Adām un radām’’

Biznesu idejas palīdzēja sagatavot Pilsrundāles vidusskolas skolotāja Sanita Collenkopfa.

 

No Bauskas novada uz vasaras nometni dosies 7 ideju autori no Bauskas Valsts ģimnāzijas, Īslīces vidusskolas un Mežgaļu pamatskolas.

Žūrijas komisijas locekļi pasniedza arī vairākas specbalvas. Rundāles novada balvu ieguva Karolīna Dievaite un Ieva Dombrovska. Uzņēmēju kluba Bauska 97’ balvu ieguva Ance Žubēre un Jūlija Artimoviča. Bauskas Centrālās bibliotēkas balvu saņēma Rūdis Donerblics. Hipotēku bankas projektu konsultants Māris Eliņš balvu pasniedza Gunāram Purvišķim un Renāram Brantam. Bauskas novada veicināšanas balvu saņēma Aiva Žindule, Elīna Anna Griķe un Annemarija Čaikovska.

Biznesa plāna izveide dod iespēju jauniešiem padomāt par lietām, kas būs nepieciešamas, lai uzsāktu savu komercdarbību jeb strādātu savā labā. Iespēja pārliecināties par savas idejas stiprajām pusēm un veikt nepieciešamos aprēķinus idejas dzīvotspējai. Tas, ko jaunieši uzzina, sastādot savu biznesa plānu, vēlāk var kalpot par  pirmo soli, lai virzītos tuvāk savam izvēlētajam mērķim.

Zinaida Sparāne,
projekta vadītāja

 

 

Atgriezties atpakaļ
Lapa atjaunota: 03.05.2013. 16:38
Eiropas Gada pašvaldība
Notikumu kalendārs

Lapā tiek izmantotas sīkdatnes, lai mēs varētu jums piedāvāt labāku saturu. Izmantojot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.
Labi Uzzināt vairāk