Mājražotājiem Zemgalē iespējams apmeklēt kursus par ražošanas prasībām un mārketingu

Pieaugot mājražotāju produkcijas popularitātei, Zemgales Plānošanas reģions maija otrajā pusē piedāvā Pļaviņās un Dobelē apmeklēt mācību semināru par vietējo produktu mārketingu, kā arī apmācības par Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) prasībām mājražotājiem un mazos apjomos ražotajai produkcijai.

Esot vai nolemjot kļūt par mājražotāju, ir būtiski ievērot Eiropas Savienības un Latvijas Republikas regulas, likumdošanu un noteikumus. Tādēļ, īstenojot projektu „Vietējo produktu attīstība Vidusbaltijā”, divās Zemgales vietās – Pļaviņās (jauniešu iniciatīvu centrā „Ideja”, Daugavas ielā 50) 28.maijā un Dobelē (Pieaugušo izglītības un uzņēmējdarbības atbalsta centrā, Brīvības ielā 7) 30.maijā – par PVD prasībām mājražotājiem un to produkcijai Latvijā un Lietuvā stāstīs Latvijas Valsts agrārās ekonomikas institūta Kvalitātes un vides aizsardzības nodaļas vadītāja, Dr.oec Ligita Melece.

Klātesošajiem būs iespēja uzzināt par reģistrēšanos mājražotāja statusā, infrastruktūras, aprīkojuma izejvielu prasībām, rīcību ar pārstrādes atkritumiem, sanitārajām procedūrām, produktu marķēšanu, iepakošanu, derīguma termiņu, kā arī piedevu izmantošanu. Tāpat lekcijās tiks sniegts ieskats pārtikas un izejvielu nekaitīguma nodrošināšanā un galveno pārtikas produktu grupu higiēnas un labas ražošanas prakses vadlīnijās un to piemērošanā mājražošanai.

Savukārt 22.un 23.maijā Dobelē (Brīvības ielā 7) un 29.un 30.maijā Pļaviņās (Daugavas ielā 50) tiek rīkoti bezmaksas semināru cikli “Produktu groza un vietējo produktu mārketings”, kurā pieredzējuši lektori atklās, kā uzlabot sevis ražotā produkta pārdošanas potenciālu un sekmīgāk konkurēt līdzvērtīgos apstākļos, ceļot gan kvalitāti, gan atpazīstamību. Tāpat būs iespējams uzzināt par produktu virzīšanu tirgū un izplatīšanas kanāliem, dzīves ciklu, pārdošanas iemaņu uzlabošanu un savas stratēģijas izstrādāšanu.

Seminārā uzstāsies Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) komunikāciju studiju katedras bakalaura studiju programmas “Sabiedriskās attiecības” vadītāja un lektore Ruta Siliņa, “Kalnciema kvartāla” kultūras programmas vadītāja Una Meiberga un Āris Ādlers, kurš kopš 2009.gada iesaistījies un izstrādājis konceptu dažādu mājražošanas un vietējo produktu attīstībai.

Plašāka darba kārtība pieejama Zemgales Plānošanas reģiona mājas lapā www.zemgale.lv.

Reģistrēšanās apmācībām jāveic līdz 21.maijam, e-pastā anna.builo@zpr.gov.lv norādot vārdu, uzvārdu, tālruni, e –pastu, darbošanās veidu, kā arī izvēlēto semināru. Reģistrēšanās uz semināru Dobelē jāveic līdz 16.maijam.

Projekta „Vietējo produktu attīstība Vidusbaltijā” īstenots Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības programmā 2007. – 2013. gadam. Projekta ieviešanas laiks ir no 2012.gada augusta līdz 2014.gada janvārim, tā kopējais budžets ir 749 428,80 EUR, kur Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzfinansējums ir 627 069,54 EUR.

Zemgales Plānošanas reģiona informācija

 

 

Atgriezties atpakaļ
Lapa atjaunota: 15.05.2013. 16:44
Eiropas Gada pašvaldība
Notikumu kalendārs

Lapā tiek izmantotas sīkdatnes, lai mēs varētu jums piedāvāt labāku saturu. Izmantojot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.
Labi Uzzināt vairāk