Lielās Talkas norises vietas un koordinatori Bauskas novadā

30. aprīlī, jau 15. reizi pēc kārtas Latvijā norisināsies Lielā Talka, kuras ietvaros ikviens iedzīvotājs ir aicināts veikt atkritumu savākšanas un vides labiekārtošanas darbus. Līdzīgi kā pērn, talkotājiem ir iespēja piedalīties SOLO (tai skaitā DUO un Ģimenes) talkā un vākt atkritumus individuāli, kā arī organizēt publiskās talkas. Iepazīsities ar to, kā pareizi pieteikt savu talku, piedalīties tajā un kur talkas dienā atstāt savāktos atkritumus.

SOLO TALKA (arī DUO un Ģimenes)
Saglabājot iepriekšējos gados iepazīto SOLO talkas formātu, arī šogad talkotājiem ir iespējams individuāli vai ģimenes lokā veikt sakopšanas darbus. Plānojot SOLO talku, jāņem vērā, ka tā ir jāveic publiskā, nevis privātā teritorijā. Plānojot savu SOLO talku, to nav nepieciešams saskaņot ar novada talkas koordinatoru, taču vēlams savu talkas vietu atzīmēt talkas mājaslapas sadaļā SOLO talkas karte’22: https://talkas.lv/liela-talka/solo-talkas/ .

 

SOLO talkas maisi
Sadarbībā ar „Rimi Latvia” SOLO talkotājiem savu talkas maisu būs iespējams saņemt lielākajos „Rimi” veikalos no 23. līdz 30. aprīlim (ieskaitot). Lai iegūtu savu īpašo talkas maisu „Rimi” veikalos, jāveic pirkums par jebkuru summu – viens čeks līdzvērtīgs vienam maisam. Jāņem vērā, ka SOLO talkas maisu skaits ir ierobežots, kopumā tiks izdalīti 100 000 maisu.

 

Talkas dienā, pēc sakopšanas darbu veikšanas, talkas maiss ar savāktajiem atkritumiem jānogādā kādā no tuvākajām oficiāli reģistrētajām talkas atkritumu savākšanas vietām (vai apvienotajām atkritumu savākšanas un labiekārtošanas talkas vietām), kuras atzīmētas Lielās Talkas kartē! Atgādinām, ka maisu savākšana netiek veikta vietās, kur pieteikta SOLO talka vai tikai labiekārtošanas talka!

 

PUBLISKĀ TALKA
Šogad talkotājiem ir iespējams piedalīties un organizēt publiskās talkas, lai atkritumu vākšanas un labiekārtošanas darbus veiktu lielākā pulkā. Publiskās talkas organizē gan pašvaldību talkas koordinatori, kā arī to var darīt arī uzņēmumi, biedrības, privātpersonas u.c.. Plānojot publisko talku, tās norisi ir nepieciešams saskaņot ar sava novada talkas koordinatoru, lai informētu par talkas vietu, kā arī saņemtu talkas maisus. Talkas koordinatoru saraksts atrodams: https://talkas.lv/kontakti/ .

Publiskās talkas nepieciešams pieteikt arī Lielās Talkas mājaslapā, sadaļā Lielās Talkas karte’22: https://talkas.lv/apstiprinatas-talkas/.

 

Kā rīkoties, ja vēlies piedalīties kādā no reģistrētajām publiskajām talkām?
Lielās Talkas kartē’22 ir atrodama informācija par plānotajām un reģistrētajām Lielās Talkas aktivitātēm, kā arī talkas organizatoru kontaktinformācija. Lai talkas norise būtu veiksmīga, pirms pievienojies talkai, iesakām sazināties ar izvēlētas talkas organizatoru un informēt par vēlmi kopā iesaistīties sakopšanas un labiekārtošanas darbu veikšanā! Ja rodas kādi jautājumi par talkas aktivitātēm novadā, aicinām sazināties ar sava novada talkas koordinatoru.

 

Bauskas novada talkošans vietas un koordinatoru kontaktinformācija: 

Bauskas apvienības pārvaldē:

 • Bauskā: Rīgas iela 64 A; Mežotnes ielas pagasta teritorija, atbildīgā persona - Jānis Feldmanis, tālr. 26640977.
 • Brunavā: Ērgļu ciemats, Budbergas parks, Baiba Marčenkova, tālr. 29581606.
 • Ceraukstē: Mūsas peldvieta, upes krasts, Uģis Veselovskis, tālr. 29417929.
 • Codē: Codes pagasta ciema dārzs, Dace Šķiliņa, tālr. 27234030.
 • Dāviņos: Dāviņu sporta laukums un pieguļošā teritorija, Līvija Šarķe, tālr. 26434092
 • Gailīšos: Uzvaras centra kūtiņas un pieguļošā teritorija; Uzvaras centra veloparks - teritorijas sakopšana, akmeņu lasīšana, Iluta Puķīte, tālr. 25422393.
 • Īslīcē: Rītausmu ciems pie garāžu teritorijām, Sandra Ķisele, tālr. 29359677.
 • Mežotnē: Ceplis pie daudzdzīvokļu mājām; Mežotnes parks pie pils un pašvaldības publiskās teritorijas (Līgo dārzs, upesmala, pie garažām); Strēlniekā pie Parka ielas 2 un 3 - pašvaldības īpašuma kopšana, Zigurds Kalējs, tālr. 27802519.
 • Vecsaulē: Zvaigznes parks, Zvaigzne, Līga Vasiļauska, tālr. 2655079.

 

Vecumnieku apvienības pārvaldē:

Vecumnieku pagastā:

 • „Mīlas parciņš” Upes ielā;
 • Jaunā ezera apkārtnes sakopšana – estrāde, piknika vietas;
 • Zvirgzdes publiskā atpūtas vieta ceļa malā.

Skaistkalnes pagastā:

 • Rumpēnu fermas sakopšana (obligāti cimdi).

Kurmenes pagastā:

 • Centra dīķa apkārtnes sakopšana;
 • Pašvaldības dīķa apkārtnes sakopšana.

Stelpes pagastā:

 • „Stelpes pienotavas” apkārtnes sakopšana
 • Stelpes karjera peldvietu sakopšana.

Valles pagastā:

 • Centra kalniņa labiekārtošana – ziedu stādīšana, lapu grābšana.

 

Piepildītos maisus, ja iespējams, nogādājiet:

Vecumniekos - Ceriņu ielā pie katlumājas, Stelpē - laukumā pie pagasta pārvaldes, Vallē - Liepu ielā pie katlu mājas, Bārbelē - aiz tautas nama pie konteineriem, Skaistkalnē - Skolas ielā pie konteinera, Kurmenē - pie pagasta pārvaldes konteineriem.

Ja atkritumu maisus nevarat nogādāt norādītajos punktos, informējiet pagasta  nodaļas vadītāju par to atrašanās vietu. Atkritumu maisi un to bezmaksas savākšana tiks nodrošināta tikai tiem iedzīvotājiem, kas talkos publiskajās teritorijās.

Atbildīgās personas par maisu izsniegšanu un savākšanu:

 • Bārbele – tālr. 29373009, Santa Bračka.
 • Kurmene – tālr. 26640037, Jānis Sils.
 • Skaistkalne – tālr. 28388976, Ineta Skustā.
 • Stelpe - tālr. 25682014, Sandis Neimanis.
 • Valle – tālr. 26668961, Iveta Radziņa.
 • Vecumnieki – tālr. 29464887, Aivars Petrušēvics; tālr. 22492615, Lauris Mediņš.

 

Iecavas apvienības pārvaldē:

Lielās talkas koordinatore Iecavas apvienības pārvaldes teritorijā ir dārzkopības speciāliste Sarmīte Avota, tālr. 29419247. Pie koordinatores, kā ierasts, jāvēršas, lai saņemtu maisus atkritumu savākšanai. Pēc Lielās talkas pašvaldība nodrošinās iedzīvotāju savākto atkritumu maisu nogādāšanu atkritumu poligonā.

Lielās talkas dienā – sestdien, 30. aprīlī, no plkst. 9 līdz 13 – Iecavā paredzēts kopīgi sakopt Sila parku. Šo meža teritoriju daudzi iecavnieki labprāt izmanto pastaigām. Lai vidi pastaigām veidotu tīkamāku, silā vajadzētu ne tikai savākt atkritumus, bet to arī iztīrīt no liekajiem zariem un kritušajiem kokiem. Tāpēc aicinām ņemt līdzi cimdus un darbarīkus (krūmu šķēres, grābekļus, zāģus u. tml.). Lai koordinēti dotos uz talkas vietu, pulcēšanās paredzēta Grāfa  laukumā 1. Pēc labi padarīta darba turpat, Grāfa laukumā, talkotājus gaidīs cienasts - Iecavas Jauniešu centra un Dienas centra „Iecavnīca’’ sarūpētā zupa.

Tos, kuri 30. aprīlī vēlas sakopt kādu publisku vietu, aicinām pievienoties arī talkotājiem:

 • Iecavas Dievdārziņā, Agita Hauka, tālr. 29432338.
 • Zorģos, Aina Ezergaile, tālr. 29645779.
 • Rosmē, Nadežda Bokova, tālr. 29268131.

Ikreiz tīrības „inventarizācijā’’ atrodas labas lietas, kuras pašam vairs nav vajadzīgas, tomēr žēl mest ārā: rotaļlietas, grāmatas, sadzīvē noderīgas preces utt.

Tās var atdot vai iemainīt pret kādu citu – nepieciešamu – priekšmetu.

Lai dotu iespēju atdāvināt vai par simbolisku maksu tikt vaļā no liekajām  mantām, 30. aprīlī no plkst. 11 līdz 13 šim mērķim būs atvēlēts gājēju celiņš pie Iecavas Mūzikas un mākslas skolas. Gaidīsim ikvienu, kurš vēlas padalīties  ar saviem krājumiem un lietām piešķirt jaunu dzīvi

 

Rundāles apvienības pārvaldē:

Koordinators - Aigars Sietiņš, tālr. 28609107.

Talkas vietas:

 • Mežotnes pilskalns, Jānis Burcevs, tālr. 26357756.
 • Svitenes muižas parks, Jānis Liepa, tālr. 26641544.
 • Lielbērsteles muižas parks, Vitālijs Bļinkovs, tālr. 27844046.
 • Kaucmindes parks, Marita Jaungaile, tālr. 26333149.
 • Bornsmindes parks, Dace Čapa, tālr. 22448300.

 

Par saviem zaļajiem darbiem rakstiet arī mums talkas@talkas.lv un projects@talkas.lv vai dalieties ar tiem sociālajos tīklos, izmantojot tēmturus: #LielāTalka2022 #Espiederunakotnei #parzaluLatviju

 

 

Atgriezties atpakaļ
Lapa atjaunota: 19.04.2022. 11:15
Eiropas Gada pašvaldība
Notikumu kalendārs

Lapā tiek izmantotas sīkdatnes, lai mēs varētu jums piedāvāt labāku saturu. Izmantojot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.
Labi Uzzināt vairāk