Informatīvs seminārs par projektu Lielupes atveseļošanai un ūdens tūrisma attīstībai

Pēc ziemas saliem un aukstumiem, sākoties pavasarim, esam gatavi uzsākt projekta “Lielupes atveseļošanas pasākumi – pakalpojumu un infrastruktūras izveide ūdens tūristiem” īstenošanā, organizējot informatīvo ievadsemināru biedrības „Bauskas rajona lauku partnerība”. Aicināti tiek visi interesenti un tūrisma pakalpojuma sniedzēji.

Semināra norise: 17.aprīlī plkst. 14:00 Rundāles novada domes sēžu zālē.

Pieteikšanās semināram un papildus informācija, rakstot uz e-pasta adresi bauskas.partneriba@inbox.lv.

Semināra mērķis: informēt par projekta “Lielupes atveseļošanas pasākumi – pakalpojumu un infrastruktūras izveide ūdens tūristiem” aktivitātēm, kā arī veicināt kopīgu tūrisma pakalpojumu sniedzēju sadarbību.

Uz semināru ir uzaicināts hidrobiologs Andris Urtāns, kurš pastāstīs, kā pareizi kopt piekrastes, lai tās būtu viesmīlīgas tūristiem un tajā pašā laikā arī neietekmētu vides kvalitāti organismiem, kas piekrastēs dzīvo. 

Darba kārtība:
14:00 – 14.10  Rundāles novada domes priekšsēdētāja vietnieces Intas Klīves uzruna.

14:10 – 14:30  Informācija par projektu „Lielupes atveseļošanas pasākumi – pakalpojumu un infrastruktūras izveide
                      ūdens tūristiem”. Projektu vadītāja Inese Baumane.

14:30 – 15:30  Videi draudzīga piekrastes apsaimniekošana. Hidrobiologs Andris Urtāns.

                      Jautājumi un diskusijas.

UZZIŅAI                                                                                                                                                           

1.martā Jelgavas, Ozolnieku, Bauskas, Rundāles un Babītes novadu pašvaldības un trīs lauku partnerības – biedrība “Pierīgas partnerība”, “Lauku partnerība “Lielupe”” un “Bauskas rajona lauku partnerība” –Jelgavā svinīgi parakstīja līgumu par sadarbību kopēja projekta “Lielupes atveseļošanas pasākumi – pakalpojumu un infrastruktūras izveide ūdens tūristiem” īstenošanā.

Rīkojot kopīgus seminārus un veidojot dažādus forumus, iecerēts veicināt pašvaldību un Lielupes krastu īpašnieku sadarbību, lai kopīgiem spēkiem panāktu veiksmīgu Lielupes atveseļošanu. Tāpat sadarbības projektā tiks veidots jauns tūrisma maršruts laivotājiem, kas sekmēs tūrisma piedāvājumu aktivizēšanos, kā arī paredzēts izveidot interaktīvu vides objektu, kas simbolizēs Lielupes sākumu un ietvers informāciju par Lielupi.

Lielupe ir viena no Latvijas lielākajām upēm, tās garums 119 km, tai ir vairāk nekā 250 pietekas, kuras, plūstot caur plašajām lauksaimniecības zemēm, nes uz Lielupi lauksaimniecības notekūdeņus. Īstenojot projektu “Lielupes atveseļošanas pasākumi – pakalpojumu un infrastruktūras izveide ūdens tūristiem”, ieguvēji būs gan piekrastes zemju īpašnieki, gan pašvaldības, gan Lielupes ūdens tūristi, gan sabiedrība kopumā, atveseļojoties Lielupei un Baltijas jūrai.

Projekts “Lielupes atveseļošanas pasākumi – pakalpojumu un infrastruktūras izveide ūdens tūristiem” (17-00-A019.332-000006) tiek īstenots Lauku attīstības programmas 2014.—2020. gadam pasākumā “Starpteritoriālā un starpvalstu 
sadarbība”.

 

 

Atgriezties atpakaļ
Lapa atjaunota: 10.04.2018. 13:35
Eiropas Gada pašvaldība

Kalendārs

P
O
T
C
Pk
S
Sv
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Jaunumu liste

Foto

Audio

Video

Aptaujas

Lapā tiek izmantotas sīkdatnes, lai mēs varētu jums piedāvāt labāku saturu. Izmantojot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.
Labi Uzzināt vairāk