Iespēja mācīties par jaunu produktu ražošanu no vietējiem augļiem, dārzeņiem un ogām

Pārrobežu sadarbības projekta „Vietējo produktu attīstība Vidus Baltijā”, kurā kā viens no partneriem piedalās arī Rundāles novada dome, jau notikušas vairākas bezmaksas apmācības mājražotājiem par vietējo produktu ražošanu no pašmāju augļiem, ogām un dārzeņiem. Mācību mērķis ir sekmēt vietējo mājražotāju konkurētspēju, piedāvājot tirgū jaunus, Latvijai raksturīgus produktus.

Desmit dienu apmācību kurss, kas tika uzsākts 12.decembrī Dobeles Pieaugušo izglītības un uzņēmējdarbības atbalsta centrā, ilgs līdz pat nākamā gada jūlijam.  Nākamās mācības plānotas 17.janvārī, kur dienas laikā tiks apskatītas augļu un ogu pārstrāde mājražošanas apstākļos - sulu iegūšana, nepieciešamās iekārtas un aprīkojums. Praktiski tiks aplūkota ābolu smalcināšana, sulu ieguve ar dažādām sulu spiedēm.

Kopumā apmācību kursa ietvaros paredzēts aplūkot sekojošas tēmas - Latvijas apstākļiem audzēšanai piemērotās ābeļu šķirnes, saldo un skābo ķiršu šķirnes, plūmju un ogulāju šķirnes. Šķirņu izvēle atbilstoši konkrētai audzēšanas vietai, dārza ierīkošana, stādīšana, kopšana.

Ar pilno desmit dienu apmācību kursa sarakstu var iepazīties šeit...

No Rundāles novada domes uz semināriem tiks nodrošināts bezmaksas transports, iepriekš laicīgi piesakoties pie Attīstības nodaļas vadītājas Intas Klīves pa tālruņiem 26620205, 63962236, vai rakstot uz e-pastu inta.klive@rundale.lv.

Atgādinām, ka mācības tiek realizētas Latvijas-Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas 2007.-2013.gadam projekta „Vietējo produktu attīstība Vidus Baltijā” Nr. LLIV – 340 ietvaros. Projekta ietvaros Rundāles novada dome plāno Pilsrundāles ciematā ierīkot 11 tirdzniecības vietas un rekonstruēt esošo stāvlaukumu, kā arī īstenot virkni aktivitāšu tirgus un vietējo produktu popularizēšanai. Projekts tiek ieviests ar mērķi stiprināt lauku uzņēmējdarbību, atbalstot mājražošanas konkurētspēju un nodrošinot vietējo produktu plašāku pieejamību patērētājiem.

Kristīne Kociņa,
Sabiedrisko attiecību speciāliste


 

 

Atgriezties atpakaļ
Lapa atjaunota: 03.01.2013. 10:15
Eiropas Gada pašvaldība
Notikumu kalendārs

Lapā tiek izmantotas sīkdatnes, lai mēs varētu jums piedāvāt labāku saturu. Izmantojot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.
Labi Uzzināt vairāk