Ierīkos tirdzniecības vietas Pilsrundālē

Augusta sākumā parakstīts līgums par Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas 2007.-2013. projekta „Vietējo produktu attīstība vidus Baltijā” uzsākšanu (projekta Nr. LLIV - 340), kā ietvaros Rundāles novadā plānots rekonstruēt esošo stāvlaukumu pie Rundāles novada domes ēkas un ierīkot 11 tirdzniecības vietas, kā arī īstenot virkni aktivitāšu mājražotāju un vietējo produktu popularizēšanai.

Projekta ietvaros tiks rekonstruēts esošais stāvlaukums pie Rundāles novada domes ēkas Pilsrundālē, paredzot 34 vietas vieglajām automašīnām, 3 autobusiem, statīvu velosipēdiem. Savukārt blakus tam paredzēts ierīkot 11 tirdzniecības vietas ar nojumi, koka galdiem un soliem tirgotājiem.

Šādas tirdzniecības vietas plānots veidot kā alternatīvu vietu parastajiem tirgiem – vietu, kur pulcēties cilvēkiem, lai satiktos, apmainītos ar pieredzi, informāciju, izklaidētos un, protams, tirgotu un pirktu vietējos produktus. Vietējiem ražotājiem tiks piedāvāti apmācību kursi.

Lai padarītu jaunradītos tirgus pazīstamus, atvērtus un pieejamus gan tirgotājiem, gan vietējiem pircējiem, gan viesiem, tiks izstrādāts zaļā tirgus logo un sauklis, iepakojuma paraugi, kā arī informatīvās plāksnes un reklāmas norādes.

Plānots, ka tirdzniecības vietas būvniecība, rekonstrukcijas darbi un tirdzniecības vietu iekārtošana tiks pabeigta nākamajā gadā.

6.septembrī Jelgavā notiks projekta Atklāšanas sanāksme, kurā Zemgales Plānošanas reģions aicina piedalīties 8 projekta partnerus - Rundāles, Dobeles, Pļaviņu un Viesītes novadus no Latvijas un Žagares, Kurtuvienes, Šauļu pašvaldību, kā arī Šauļu Reģionālās attīstības aģentūru no Lietuvas. No Rundāles novada domes projekta Atklāšanas sanāksmē piedalīsies Rundāles novada domes priekšsēdētājs Aivars Okmanis, projekta vadītāja Rundāles novadā Inta Klīve un projekta grāmatvede Elita Maskale.

Kristīne Kociņa,
Sabiedrisko attiecību speciāliste


 

 

Atgriezties atpakaļ
Lapa atjaunota: 03.09.2012. 17:37
Eiropas Gada pašvaldība
Notikumu kalendārs

Lapā tiek izmantotas sīkdatnes, lai mēs varētu jums piedāvāt labāku saturu. Izmantojot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.
Labi Uzzināt vairāk