Fotokonkurss jauniešiem „Mana novada dārgumi”

Rundāles novada Pilsrundāles vidusskolas 7.-12.klašu skolēni un Saulaines profesionālās izglītības iestādes audzēkņi tiek aicināti piedalīties fotokonkursā „Mana novada dārgumi”. Fotokonkursa mērķis ir sniegt iespēju jauniešiem iepazīt sava novada izcilas personības – uzņēmējus, kas rada ekoloģiskus un mājās ražotus produktus un preces, apzināt novada īpašos ēdienus, tradīcijas, apmeklējot vietējos mājražotāju tirdziņus - mājtirgus.

Konkursā Latvijā aicināti piedalīties jaunieši no Pļaviņu, Viesītes, Rundāles, savukārt – Lietuvā no Šauļu, Kurtuvēnu, Šauļu un Žagares pašvaldībām, jo tieši šajās pilsētās no 2013.gada vasaras darbojas mājtirgi. Fotokonkursa norises laiks ir no 2013.gada 3.- 17.oktobrim.

Konkursa ietvaros jaunieši tiek aicināti uzņemt fotogrāfijas, kas ataino konkrētajā novadā esošā mājtirgus specifiku, atklāj kāda konkrēta mājražotāja – tirgotāja personību un/ vai iepazīstina ar konkrētajam apvidum raksturīgiem produktiem, atklājot novada un mājtirgus unikalitāti. Fotogrāfijas līdz 17.oktobra plkst. 24:00 jānosūta uz e-pastu majtirgus@gmail.com.

Jāatzīmē, ka fotografēšanai drīkst izmantot jebkura veida fotokameras, tomēr konkursam iesniegto darbu izšķirtspējai jābūt ne mazākai kā 1MB.

Ar pilnu konkursa nolikumu var iepazīties šeit...

Konkursam iesniegtās fotogrāfijas vērtēs žūrija šādā sastāvā - projekta vadītāja Inta Klīve, sabiedrisko attiecību speciāliste Kristīne Kociņa, projektu speciāliste Laura Ārente. Konkursa dalībnieki tiks apbalvoti Latvijas Republikas Proklamēšanas dienai veltītajā pasākumā. Balvās jauniešiem būs iespējams saņemt dāvanas no Rundāles zaļā tirdziņa.

Mājtirgus kustība attīstījusies, palielinoties iedzīvotāju interesei par iespējām iegādāties vietējas izcelsmes un veselīgus produktus, kam piemīt gan labas garšas īpašības, gan leģendas un gatavošanas īpašas tradīcijas, strauji aug pieprasījums pēc mājražotāju veidotas produkcijas. „Mājtirgus” ir apzīmējums tirgum kā mājīgai vietai, kur pieejami dažādi labumi – produkti un preces, kas ražoti mājas apstākļos.

Mājtirgi izveidoti Latvijas-Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas projekta "Vietējo produktu attīstība Vidusbaltijā” ietvaros. Projektu īsteno Zemgales Plānošanas reģions sadarbībā ar partneriem Latvijā un Lietuvā.

Projekts "Vietējo produktu attīstība Vidusbaltijā" īstenots Latvijas-Lietuvas pārrobežu sadarbības programmā 2007.-2013.gadam. Projekta ieviešanas laiks ir no 2012.gada augusta līdz 2014.gada janvārim, tā kopējais budžets ir 749 428 eiro, no kura Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzfinansējums ir 627 069 eiro.

Informāciju sagatavoja:
Inta Klīve,
Projekta "Vietējo produktu attīstība Vidusbaltijā” vadītāja

 
 

Projekta informācija: Vietējo produktu attīstība Vidus Baltijā

 

 

Atgriezties atpakaļ
Lapa atjaunota: 14.10.2013. 15:43
Eiropas Gada pašvaldība
Notikumu kalendārs

Lapā tiek izmantotas sīkdatnes, lai mēs varētu jums piedāvāt labāku saturu. Izmantojot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.
Labi Uzzināt vairāk