E-grāmata iepazīstina ar vietējo ražojumu gardumiem

Klajā nākusi Zemgales Plānošanas reģiona izstrādāta elektroniska grāmata "Vidusbaltijas vietējo produktu grozs", kurā lasītāji iepazīstināti ar reģionā unikāliem vietējiem ražojumiem, kas tiek izstrādāti Zemgalē un Šauļu apkārtnē.

Teritorijā, ko gan Latvijas, gan Lietuvas pusē vēsturiski gadsimtiem ilgi apdzīvojuši senie zemgaļi, bet mūsdienās, kas ietilpst Zemgales plānošanas reģionā un Šauļu reģionā, vietējo iedzīvotāju ēšanas tradīcijas var raksturot ar parunu "Kas labi ēd, tas labi strādā".

Vidusbaltijas Vietējo produktu grozs ir izcilu Zemgales un Šauļu reģionā radītu produktu izlase, kas ļauj patērētājiem ne tikai izvēlēties, iegādāties un baudīt unikālus vietējos ražojumus, bet sekmē arī konkrētās vietas atpazīstamību un ekonomiskās aktivitātes, kā arī tīras vides saglabāšanu. Elektroniskā grāmata atrodama zemgale.lv mājas lapas sadaļā "Mājtirgus".

Grozā apskatāmi dažādi produkti, kas kopā spētu "nosegt" visas mājsaimniecības pārtikas vajadzības – šeit sniegts ieskats gan sieros un gaļās, gan garšvielās un eļļās. Tāpat e-grāmatas lasītājs materiālā var uzzināt par Zemgalē gatavotām tējām un kafijām, kā arī dažādiem našķiem un pat vīnu un alu.

Veidojot Vietējo produktu grozu, ir ievēroti ilgtspējīgas ražošanas principi un tradīcijas, rasta iespēja augstas kvalitātes ikdienas patēriņam nepieciešamus, veselīgus produktus iegādāties ne tikai turīgiem lielpilsētu iedzīvotājiem, bet arī tuvējā apkārtnē mītošajiem, mazāk turīgajiem lauciniekiem.

Popularizējot Vietējo produktu grozu, tiek novērtēts un godā celts vietējais ražotājs, viņa darba tikums, zināšanas un pieredze. Savukārt identitāti un lielāku atpazīstamību iegūst katrs konkrētais pagasts, novads un reģions kopumā. Tāpēc, baudot grozā iekļautos produktus, domā gan par sevi, gan par produkta ražotāju un vietu, no kurienes tas nāk, un mīlestību, kāda ir ieguldīta produkta radīšanā!

Tāpat grāmatā var atrast piemērus atvasinātiem grozu piemēriem – Maizes, Saldumu, Piknika, Veselības, arī Vīru grozu, kuri var tikt komplektēti atkarībā no nepieciešamības, ģeogrāfiskā iedalījuma vai arī kā dāvana jebkuram! Šo grozu piemēri jau tiek iemēģināti Mājtirgu atvēršanās pasākumos plašākai publikai iepazīstināšanai un degustēšanai.

Vietējo produktu grozs ir izveidots Latvijas-Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas projektā "Vietējo produktu attīstība Vidusbaltijā. Projektu īsteno Zemgales Plānošanas reģions sadarbībā ar partneriem Latvijā un Lietuvā. Projekts "Vietējo produktu attīstība Vidusbaltijā" īstenots Latvijas-Lietuvas pārrobežu sadarbības programmā 2007.-2013.gadam. Projekta ieviešanas laiks ir no 2012.gada augusta līdz 2014.gada janvārim, tā kopējais budžets ir 749 428 eiro, no kura Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzfinansējums ir 627 069 eiro.

Plašāk par projektu - zemgale.lv mājas lapā!
 
Zemgales plānošanas reģiona informācija

 

 

Atgriezties atpakaļ
Lapa atjaunota: 15.07.2013. 17:00
Eiropas Gada pašvaldība
Notikumu kalendārs

Lapā tiek izmantotas sīkdatnes, lai mēs varētu jums piedāvāt labāku saturu. Izmantojot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.
Labi Uzzināt vairāk