Dzirnavu peldvietas ūdens kvalitāte laba

Turpinoties vasaras sezonai, Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskais institūts "BIOR" veica Dzirnavu peldvietas ūdens kvalitātes pārbaudi, kas liecina, ka ūdens kvalitāte tajās ir laba un var droši nodoties peldēšanai.
Inspekcijas speciālisti peldvietu ūdens kvalitāti pārbauda gan laboratoriski, gan vizuāli parauga ņemšanas laikā. Laboratorijā tiek noteikti mikrobioloģiskie rādītāji - fekālā piesārņojuma indikatori zarnu nūjiņas un zarnu enterokoki. Ūdens paraugi Dzirnavu peldvietā tika ņemti šā gada 20.jūnijā.
Novērtējot vizuāli, īpašu uzmanību inspekcijas speciālisti pievērš ūdens krāsai, peldošiem atkritumiem un naftas produktiem ūdenī, kā arī iespējamam zilaļģu savairošanās procesam.
Ja peldvietu ūdens paraugu analīžu rezultāti liecinātu, ka ūdens neatbilst prasībām, inspekcija noteiktu peldēšanās ierobežojumus - ieteikumu nepeldēties vai aizliegumu peldēties. Ieteikums nepeldēties galvenokārt attiecas uz jutīgām iedzīvotāju grupām - maziem bērniem, vecākiem cilvēkiem un ar hroniskām slimībām slimojošiem cilvēkiem, kuru imūnā sistēma ir novājināta.

Esam prātīgi atrodoties uz ūdens un ievērojam visus piesardzības noteikumus! 

Ilvija Tetērina, 
Sabiedrisko attiecību speciāliste 

/Foto:I.Tetērina/

 

 

Atgriezties atpakaļ
Lapa atjaunota: 28.06.2019. 08:41
Eiropas Gada pašvaldība

Kalendārs

P
O
T
C
Pk
S
Sv
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 1920
212223 24 25 26 27
28 29 30 31

Jaunumu liste

Foto

Audio

Video

Aptaujas

Lapā tiek izmantotas sīkdatnes, lai mēs varētu jums piedāvāt labāku saturu. Izmantojot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.
Labi Uzzināt vairāk