Diskutē par mājražošanas attīstības iespējām Rundālē
Par mājražošanas attīstības iespējām un izaicinājumiem 12.martā Uzņēmējdarbības un kompetenču attīstības centrā uz praktisku semināru tika aicināti gan esošie mājražotāji, kuri jau vairākus gadus darbojas dotajā nozarē, gan tie, kuri labprāt uzsāktu savu privāto biznesu.
„Šīs diskusijas mērķis ir runāt par praktiskām lietām, ar kurām diendienā saskaras mājražotājs, gan dažādas valsts prasības un normas, kuras jāievēro, gan savas produkcijas realizēšana un sadarbība ar citiem mājražotājiem. Ir jāsaprot, ka mājražotāju produkcija ir unikāla, tomēr, vienam radīt tādu piedāvājumu, kas saistītu daudzus pircējus, ir praktiski neiespējami. Ir nepieciešama kooperācija un sadarbība,” atklājot semināru, pauda Ludmila Knoka, Uzņēmējdarbības un kompetenču centra vadītāja.
Bauskas novadā jau ir izstrādāta īpaša gardēžu tūre „Baudi Bauskā”, kas apvieno piecas saimniecības un piedāvā iepazīties ar mājas vīna, piena, smiltsērkšķu, vīngliemežu un graudu izstrādājumu tapšanu un to degustāciju.
„Tieši šāds komplekss piedāvājums būtu interesants mūsu novada viesiem. Šobrīd mājražotāji savu produkciju var piedāvāt Rundāles mājtirgū,” uzsvēra L.Knoka.
Ar savu praktisko pieredzi seminārā dalījās mājražotāja Daila Kronberga no Ceraukstes, kas piedāvā izstrādājumus no smiltsērkšķiem, mājražotāja Daira Jātniece no zemnieku saimniecība „Vaidelotes”, kas piedāvā garšvielas, tējas, nacionālos ēdienus, un mājražotāja Iluta Straģe no zemnieku saimniecības „Krišjāņi”, kas ražo siera un gaļas izstrādājumus. Visi augstākminētie mājražotāji ir iesaistījušies projektā „Baudi Bauskā”. Latvijas lauku konsultāciju centra Dobeles biroja lauku attīstības konsultante Raimonda Ribikauska projekta „Baudi Bauskā” koordinatore atklāja sadarbības priekšrocības un tūrisma piedāvājuma klāsta dažādošanas iespējas. Videga Vītola, Jelgavas novada lauku attīstības konsultante, stāstīja par biedrības „Pārtikas amatnieki” Jelgavā izveidošanas mērķiem, priekšrocībām un sadarbības iespējām. Kā uzsvēra speciāliste, biedrība gatava palīdzēt ikvienam interesentam.
„Galvenais secinājums, lai uzsāktu mājražošanu, jābūt motivācijai uz pārmaiņām un drosmei aktīvi darboties, katram pašam ir jāspēj noorientēties, kādu unikālu vai interesantu produktu tas ir spējīgs piedāvāt. Tikpat svarīga ir domubiedru meklēšana un atrašana, ar kuriem būtu iespējams veidot šo kopējo unikālo piedāvājumu. Lai nonāktu līdz reālam produktam, nevajag kautrēties arī lūgt konsultācijas un palīdzību speciālistiem, jo skats no malas var lieti noderēt,” aicina speciāliste.
Vairāk par mājražošanas attīstības iespējām Rundālē uzzini, zvanot Ludmilai Knokai, 29293446.
Ja ir kāda ideja, bet nezini, kā sākt, nekautrējies lūgt padomu!
Kristīne Kociņa,
Sabiedrisko attiecību speciāliste
Atgriezties atpakaļ