Deputāti apstiprina saistošos noteikumus par nekustamā īpašuma nodokļa piemērošanu un atvieglojumiem

Domes sēdē deputāti apstiprināja trīs saistošos noteikumus, kuru ietekmi jaunajā 2022. taksācijas gadā, izjutīs ikviens Bauskas novada iedzīvotājs: „Par nekustamā īpašuma nodokļa piemērošanu Bauskas novadā”, „Nekustamā īpašuma nodokļa atvieglojuma piešķiršanas kārtība Bauskas novadā” un „Saistošie noteikumi par vidi degradējošu, sagruvušu vai cilvēku drošību apdraudošu būvju un būvju, kuru būvniecībā pārsniegts normatīvajos aktos noteiktais kopējais būvdarbu veikšanas ilgums, aplikšanu ar nekustamā īpašuma nodokli”.

 

Domes sēdē tika pieņemti arī saistošie noteikumi „Saistošie noteikumi par Bauskas novada pašvaldības līdzfinansējumu kultūras pieminekļu saglabāšanai". Šie saistošie noteikumi nosaka kārtību, kādā Bauskas novada pašvaldība piešķir līdzfinansējumu, izvērtē līdzfinansējuma apmēru un piešķiršanas nosacījumus Bauskas novada valsts aizsargājamo kultūras pieminekļu un valsts nozīmes pilsētbūvniecības pieminekļa „Bauskas pilsētas vēsturiskais centrs” un tā aizsardzības zonas vēsturiskās apbūves konservācijai un restaurācijai. Pieteikumu līdzfinansējuma saņemšanai var iesniegt vienu reizi gadā, bet ne vairāk kā 15 000 EUR piecu gadu periodā. Vienā pieteikumā var iekļaut vairākus darbu veidus.

Saistošie noteikumi „Par nekustamā īpašuma nodokļa piemērošanu Bauskas novadā", saistošie noteikumi „Nekustamā īpašuma nodokļa atvieglojumu piešķiršanas kārtība Bauskas novada", „Saistošie noteikumi par vidi degradējošu, sagruvušu vai cilvēku drošību apdraudošu būvju un būvju, kuru būvniecībā pārsniegts normatīvajos aktos noteiktais kopējai būvdarbu veikšanas ilgums, aplikšana ar nekustamā īpašuma nodokli", „Saistošie noteikumi par Bauskas novada pašvaldības līdzfinansējumu kultūras pieminekļu saglabāšanai." stāsies spēkā 2022. gada 1. janvārī, ja tiks saņemts pozitīvs atzinums no Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas.

Informācijas avots : Ieva Šomina, Bauskas novada pašvaldība

 

 

Atgriezties atpakaļ
Lapa atjaunota: 05.10.2021. 11:10
Eiropas Gada pašvaldība

Kalendārs

P
O
T
C
Pk
S
Sv
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Lapā tiek izmantotas sīkdatnes, lai mēs varētu jums piedāvāt labāku saturu. Izmantojot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.
Labi Uzzināt vairāk