Bauskas novada tūrisma pakalpojumu sniedzēju sanāksmē atskatās uz paveikto un plāno darāmo

Bauskas novada tūrisma informatīvajā sanāksmē 15. februārī tiešsaistē piedalījās 50 dalībnieki: Bauskas novada domes deputāti, pašvaldības iestāžu pārstāvji, kā arī vietējie tūrisma pakalpojuma sniedzēji un citi interesenti.

Sanāksmes dalībnieki tika informēti par atbalsta instrumentiem uzņēmējdarbības un tūrisma nozarei Bauskas novadā: kādi tūrismu veicinoši projekti pašlaik tiek ieviesti un īstenoti, kā dalība Zemgales tūrisma asociācijā var palīdzēt tūrisma pakalpojumu sniedzējiem un kādas aktivitātes 2022. gadā plāno Tūrisma informācijas centrs un tūrisma nozare kopumā.


Lai iepazīstinātu semināra dalībniekus ar pašreizējo tūrisma situāciju novadā, tika prezentēta statistika, tūrisma pakalpojumu sniedzēju aptaujas rezultāti un identificētās problēmas, kurām risinājumus sanāksmes dalībnieki meklēja kopīgi  - diskusijā un darba grupās. Sanāksmes noslēgumā par nozares jaunumiem pastāstīja tūrisma objektu uzturētāji un uzņēmēji.

Sanāksmi ar uzrunu dalībniekiem atklāja Bauskas novada domes priekšsēdētājs Aivars Okmanis. Priekšsēdētājs uzsvēra, ka šī sanāksme ir nozīmīgs pasākums, gatavojoties jaunajai tūrisma sezonai, kurā jāturpina pašvaldības un tūrisma pakalpojumu sniedzēju savstarpējā sadarbība.
„Prieks par lielo dalībnieku skaitu sanāksmē, īpaši par uzņēmējiem un tūrisma pakalpojuma sniedzējiem, kuri ir pašvaldības partneri tūrisma attīstībā. Mums ir svarīgi dzirdēt viedokļus, kā turpmāk sadarboties, lai Bauskas novads būtu aktīvs tūrisma nozarē un piesaistītu vēl vairāk tūristu. Veidosim sekmīgu dialogu, lai kopīgi attīstītu privātā sektora, pašvaldības un valsts tūrisma objektus. Kopā mēs varam kļūt par pievilcīgu novadu tūristiem un iedzīvotājiem, kāpināt novada lomu tūrisma nozarē valsts līmenī. Ceru, ka šādas tikšanās būs biežāk un klātienē kādā novada tūrisma objektā. Novēlu veiksmīgu un radošu darbu. Lai mums kopā viss izdodas!” tā A. Okmanis.

Uzņēmējdarbības un kompetenču attīstības centra vadītāja Santa Švāģere sanāksmes dalībniekus informēja par lielākajiem plānotajiem uzņēmējdarbības nozares pasākumiem 2022. gadā un līdzfinansējuma saņemšanas iespējām. Ir svarīgi izstrādāt uzņēmēju konsultatīvās padomes nolikuma izstrādes nozīmīgumu, lai sekmētu uzņēmējdarbības attīstību un uzturētu efektīvu dialogu starp pašvaldību un uzņēmējiem.  
Prezentācija: 
ŠEIT.

Uzņēmējdarbības un mārketinga departamenta vadītāja Laura Ārente sanāksmes dalībniekus informēja par plānotajiem un aktīvajiem tūrisma projektiem Bauskas novadā 2022. gadā.
Prezentācija: 
ŠEIT.

Biedrības “Zemgales Tūrisma Asociācija” valdes priekšsēdētāja Dace Laizāne pastāstīja par asociācijas darbību - mērķiem, galvenajiem uzdevumiem un nākotnes plāniem, kā arī par tūrisma pakalpojumu sniedzēju iesaistes iespējām. 
Prezentācija ŠEIT.

Tūrisma informācijas centra vadītāja Inese Turkupole-Zilpure informēja par centra galvenajām aktivitātēm 2022. gadā, iepazīstināja dalībniekus ar Bauskas novada tūrisma pakalpojumu sniedzēju aptaujas rezultātiem, informēja par nozarē identificētajām problēmām, statistikas datiem un nākotnes plāniem.
Prezentācija: 
ŠEIT.

Sanāksmes noslēgumā notika kopīga diskusija „Ko darīt, lai piesaistītu vairāk tūristu Bauskas novadam?”, kā arī tika apspriestas tūrisma un uzņēmējdarbības nozares aktualitātes, sadarbība starp pakalpojumu sniedzējiem un citi jautājumi.

Sanāksmes dalībnieki diskutēja par dažādiem vispārīgiem un arī konkrētiem jautājumiem. Interese bija par birokrātisko ceļu atvieglošanu uzņēmējiem, lai saņemtu nepieciešamās atļaujas par ielu tirdzniecību pilsētas teritorijā. Šajā jomā pašvaldība izstrādā noteikumus, kuri atvieglos atļauju saņemšanu, nekavējot uzņēmējdarbību.

Sanāksmes dalībnieki uzsvēra savstarpējās sadarbības nozīmīgumu, lai veicinātu uzņēmējdarbības uz tūrisma nozares uzplaukumu. Norisinājās diskusijas par aktivitātēm nesezonā, informācijas pieejamību iedzīvotājiem un tūristiem, savstarpēju pakalpojumu sniedzēju maršrutu izveidošanu pārgājienu vai veloizbraucienu veidā, kopīgu projektu realizāciju, semināriem un interešu grupu nodarbībām. Notika arī domu apmaiņa par pašreizējām tūrisma un uzņēmējdarbības aktualitātēm.   

Artūrs Dulbe,
sabiedrisko attiecību speciālists

 

 

Atgriezties atpakaļ
Lapa atjaunota: 16.02.2022. 10:14
Eiropas Gada pašvaldība
Notikumu kalendārs

Lapā tiek izmantotas sīkdatnes, lai mēs varētu jums piedāvāt labāku saturu. Izmantojot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.
Labi Uzzināt vairāk