Ar lustīgiem dančiem un izēšanos atklāts Rundāles Zaļais tirdziņš

Rundālē no 27.jūlija darbu sācis Rundāles Zaļais tirdziņš, viens no pirmajiem mājražotāju produkcijas specializētajiem tirgiem Latvijā, kas darbojas zīmola „Mājtirgus” ietvaros. Zaļais tirdziņš Rundālē turpmāk būs atvērts katru dienu no 9-17.

Tirdziņa atklāšanas pasākums pulcēja gan rundāliešus, gan viesus no tuvākas un tālākas apkaimes. Augstas izšķirtspējas fotogrāfijas no pasākuma iespējams aplūkot un lejupielādēt šeit http://failiem.lv/u/jenltvi.

Rundāles Zaļā tirdziņa atklāšanas dienā tirdziņa apmeklētāji baudīja amatnieku un mājražotāju tirgošanos, varēja piedalīties radošajās darbnīcās, vērot Rundāles novada pašdarbības kolektīvu uzstāšanos. Kā jau pieklājas tirgos – notika gan kaulēšanās, gan gardumu degustācija, gan citas aktivitātes. Zaļā tirdziņa apmeklētāji kopīgi vārīja Annas dienas zupu, gatavoja ābolu ievārījumu un cepa pankūkas. No dažādiem ziediem, augiem un citām dārza veltēm tika veidoti dekori, skulptūras un vērtas krelles. Mājtirgus atmosfēra aizrāva ikvienu tirdziņa apmeklētāju – bija iespēja satikt tuvākus un tālākus kaimiņus, aprunāties, pirms labumu iegādes tos nogaršot un tad pakaulēties par cenām, pajokot, uzdziedāt pa dziesmai un padejot.

Lielā interese par mājražotāju produktiem, apliecina šāda tirdziņa nepieciešamību – iedzīvotāji arvien vairāk uzmanības pievērš gan produktu kvalitātei, vietējai izcelsmei un arīdzan oriģinalitātei. Rundāle asociējas ar majestātiskumu, dižumu un zemes bagātību. „Kronēts Rundālē” – tā saka par produktiem, kas auguši Rundāles ārēs un ir gadiem iecienīti un uzticību iemantojuši. Rundāles Zaļā tirdziņa plašajā piedāvājuma klāstā kas gards atradīsies ikvienam kārumniekam un vietējas izcelsmes produktu un preču cienītājam - mājās cepta maize, piena un gaļas  izstrādājumi, cepumi, medus, zāļu tējas. Tieši mājtirgū meklējams Zemgales bitenieku sarūpētais īpašais dažādu ziedu medus – no ābeļziediem, aveņu, liepu, pļavu ziedu, speciāli sētu nektārziedu - facēliju un bišu amoliņa.

Rundāles Zaļais tirdziņš ir viens no sešiem tirdziņiem, kas apvienojušies zīmolā „Mājtirgus.” Šādi tirgi atrodami ne tikai Rundālē, bet arī Pļaviņu novadā, Viesītē, un Lietuvā – Šauļu rajonā, Kurtuvenai un Žagarē. Nākamie "Mājtirgus" ietvaros notiekošie tirdziņi plānoti - 3.augustā Viesītē un 21.septembrī - Šauļos.

Mājtirgi izveidoti Latvijas-Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas projekta "Vietējo produktu attīstība Vidusbaltijā” ietvaros. Projektu īsteno Zemgales Plānošanas reģions sadarbībā ar partneriem Latvijā un Lietuvā.

Projekts "Vietējo produktu attīstība Vidusbaltijā" īstenots Latvijas-Lietuvas pārrobežu sadarbības programmā 2007.-2013.gadam. Projekta ieviešanas laiks ir no 2012.gada augusta līdz 2014.gada janvārim, tā kopējais budžets ir 749 428 eiro, no kura Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzfinansējums ir 627 069 eiro.

Zemgales Plānošanas reģiona informācija

Attēlā: Goda raksta "Annas dienas gadatirgus Kronētākais produkts" ieguvēja - Irēna Purvišķe ar mājās audzētiem lauku labumiem.

 

 

Atgriezties atpakaļ
Lapa atjaunota: 31.07.2013. 13:23
Eiropas Gada pašvaldība
Notikumu kalendārs

Lapā tiek izmantotas sīkdatnes, lai mēs varētu jums piedāvāt labāku saturu. Izmantojot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.
Labi Uzzināt vairāk