Aicina uz diskusiju “ESi NĀKOTNE” Rundālē

No šī gada 13. līdz 15. maijam Latvijas Platforma attīstības sadarbībai(LAPAS) ar domubiedriem un ar Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā atbalstu viesosies Zemgalē ar piecām noslēguma diskusijām ciklā “ESi NĀKOTNE”, kurās aicinās dalībniekus dalīties ar savu vīziju par Eiropu un savu lomu nākotnes Eiropā.


13. maijā plkst. 10.00 aicinām uz īpašu sarunu Rundālē, pie Saulaines sociālā centra. Atbalstot Ukrainas virzību uz Eiropas Savienību, paplašinām plānoto diskusiju, iesaistot jau divus mēnešus Saulainē dzīvojošos kara bēgļus no Ukrainas.
LAPAS direktore Inese Vaivare skaidro: "Diskusijā vēlamies sadzirdēt, kas par izglītību, digitālo transformāciju, vidi, kultūru un veselību sakāms arī Ukrainas jauniešiem, lai atgriežoties mājās, iespējams jau Eiropas Savienības valstī, varētu aktīvi līdzdarboties un īstenot Eiropas vērtības – demokrātiju, vārda brīvību, cilvēktiesības.”


Tā kā 2022. gads tiek atzīmēts kā Eiropas Jaunatnes gads, tad diskusiju cikls paver jauniešiem īpašu iespēju tikt sadzirdētiem un līdzdarboties Eiropas nākotnes veidošanā.


Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā vadītāja Zane Petre: “Eiropas Jaunatnes gada atslēgas vārdi ir – IESPĒJAS, IEKĻAUŠANA un RĪCĪBA. Vispirms par iespējām – ar Eiropas Savienības piešķirto finansējumu – ar vairāk nekā 8 miljoniem eiro būtiski papildināts līdz šim pieejamais atbalsts studijām, praksei, brīvprātīgajam darbam, pieredzes apmaiņai vai uzņēmējdarbības uzsākšanai un citām jauniešiem būtiskām dzīves jomām. Atbalsts būs pieejams dažādos veidos – gan ar Erasmus+ programmu un Eiropas Solidaritātes korpusa starpniecību, gan citu ES programmu ietvaros. Iekļaušana – mums ir svarīgi sadzirdēt jauniešu domas, idejas, izaicinājumus, ar kādiem jūs, jaunieši, saskaraties. Jaunieši – jums ir jābūt daļai no tagadnes rīcības, daļai no lēmumu pieņemšanas procesa un dažādu ieceru īstenošanas procesa. Aicinu jūs izmantot visas iespējas līdzdarboties, izteikt savu viedokli, dalīties ar idejām un tās kopā īstenot, lai veidotu savu nākotni labāku un sasniegtu savus izvirzītos mērķus.”
Diskusiju Rundālē vadīs talantīgais pašmāju mūziķis Idus Abra (īstajā vārdā Edgars Spudiņš). Piecos plānotajos pasākumos pārmaiņus tiks diskutēts par tādām tēmām kā izglītība un kultūra, digitālā transformācija, vide un jaunieši. Diskusijas valoda – latviešu un krievu.


Diskusiju cikla ietvaros kopā ar diskusijās izteiktajiem viedokļiem un apspriestajiem problēmjautājumiem kopā tiek gatavotas un apkopotas arī vietējās zupas receptes, kas raksturīgas katrai pasākuma norises vietai, piemēram, Rundālē kopīgi pagatavosim zupu “Rundālē viss bumbās”.

Diskusiju cikla noslēdzošās diskusijas notiks:


Ikviens var pieteikties pasākumam, aizpildot pieteikuma formu un izvēloties sev tuvāko pasākuma norises vietu ŠEIT. Vairāk informācijas par pasākumiem var atrast: lapas.lv

Vairāk informācijas:
Ilze Seipule
Projekta vadītāja
ilze.seipule@lapas.lv
+371 26219577

 

 

Atgriezties atpakaļ
Lapa atjaunota: 11.05.2022. 13:22
Eiropas Gada pašvaldība
Notikumu kalendārs

Lapā tiek izmantotas sīkdatnes, lai mēs varētu jums piedāvāt labāku saturu. Izmantojot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.
Labi Uzzināt vairāk